Vegánska a cruelty free kozmetika, ktorú sa oplatí poznať

Vegánska a cruelty free kozmetika je veľkou témou na sociálnych sieťach, no najmä v našich životoch. Ak ste sa rozhodli vydať cestou prírodnej kozmetiky, ktorá je najlepšou alternatívou pre životné prostredie, ale aj pre vašu pleť, predstavujeme vám značky, ktoré budete milovať. 

Lush

Ak sa vo svete prírodnej kozmetiky aspoň trošku orientujete, na Lush ste už určite narazili. Ide o 100% vegetariánsku, cruelty free a hand made značku čerstvej kozmetiky. Ich produkty sú farebné, často tématické a vždy nádherne voňavé. Navyše, množstvo produktov, aj nezvyčajných ako napr. sprchové gély, nemajú obal vôbec. My dávame palec hore a pridávame aj link na český e-shop, z ktorého vám Lush doručia aj na Slovensko – https://cz.lush.com

Novinka – Maska pod oči Mortal Kombu

Havlíková Prírodná Apotéka

S touto 100% prírodnou značkou s najrôznejšími certifikátmi kvality ste sa mohli stretnúť v slovenských obchodných centrách od minulého roka. Značka pochádza z Čiech, má však slovenskú majiteľku, ktorej viac ako na baleniach (ktoré sú mimochodom štýlové), viac záleží na obsahu a to sa počíta! Nakúpite na http://havlikovaapoteka.cz alebo v kamenných predajniach.

Marionnaud Green

Vždy je príjemné, keď so zelenou radou prichádza aj väčší producent kozmetiky. Nás preto teší príchod radu Green, ktorý sa pod značkou obľúbených parfumérií Marionnaud objavuje ako novinka.

BarryM

Dekoratívna kozmetika je jednou z najčastejšie riešených, ak ide o tému cruelty free. O to viac nás teší, že vám môžeme predstaviť cruelty free, vegan a dokonca aj dostupnú značku kultovej kozmetiky z Anglicka, BarryM.

Zdroj foto: cz.lush.com, barrym.sk, havlikovaapoteka.cz, marionnaud.sk