Make-up trendy na rok 2019

Tak ako predošlé roky aj rok 2019 so sebou prináša trendy v líčení, ktoré sa oplatí poznať. Pozrite sa spolu s nami na to najlepšie, čo si pre nás módne móla na nastávajúcu sezónu pripravili.

#1 NATURAL MAKE-UP

Už nejaký ten rok v make-upe platí, že menej je viac, nánosy mejkapu sú už dávno out. Dôraz sa kladie na dokonalú pleťovku, ktorá sa dá najlepšie dosiahnuť tenšou vrstvou mejkapu. Prípadné nedokonalosti je lepšie prekryť na potrebných miestach korektorom. Pekné je aj, keď spod mejkapu vykúkajú pehy. Do úzadia postupne ustupuje aj v posledných rokoch obľúbené kontúrovanie tekutými produktmi. Prirodzenejšie pôsobí zvýraznenie čŕt tváre – „orámovanie“ produktmi na kontúrovanie s púdrovou konzistenciou alebo bronzerom.

#2 90 ‚s ARE BACK

Opäť sa vraciame v čase, pretože tak ako v móde, tak aj v mejkape platí, že sa len opakuje to, čo tu už raz bolo. Verzia roku 2019 so sebou prináša to najlepšie, čo nám deväťdesiate roky priniesli v modernom šate.

Späť sa vracajú hnedé pery, ale vo svojej prirodzenejšej variante. Deväťdesiatym rokom dominovali tmavšie odtiene hnedej, v súčasnosti sa tento trend vracia vo svojej prirodzenejšej a neutrálnejšej verzii.

Tak ako dnes aj na konci milénia boli populárne očné linky. Tie nám pomáhajú krásne podčiarknuť oči, pričom sa nemusíte báť linku rozmazať do stratena. Pôsobí tak potom oveľa prirodzenejšie.

Vynechať nemôžme ani ďalší dominantný prvok mejkapu týchto rokov – matnú pleť. V posledných rokoch bola  trendy rozjasnená, žiarivá až jemne lesklá pleť. Tento trend postupne nahrádza mejkap s matným finišom. In sa stáva dokonale prepudrovaná, zafixovaná pleť.

V deväťdesiatych rokoch boli tiež všade prítomné glitre. Dnes je lepšie ak ich obmedzíme len na jednu časť tváre – napríklad na oči. Veľmi efektne pôsobia napríklad glitrové linky.

Návrat zažívajú aj produkty s metalickým, holografickým či perleťovým efektom hrajúce najrôznejšimi farbami.

#3 NATURAL EYEBROWS

Jediným z trendov, ktorý definitívne zostal pochovaný v minulom storočí je na tenko vytrhané obočie. V súčasnosti platí, že čím hustejšie a prirodzenejšie, tým lepšie. Z módy vyšlo už aj dokonale upravené obočie podľa vzoru instagramového trendu. Obočie stačí jemne vyčesať dohora a zafixovať, v prípade prirodzene tenkého obočia ho jemne dokresliť.

#4 VIBRANT COLORS

V sezóne jar/leto 2019 nám budú make-up spestrovať žiarivé farby.

#5 GOLDEN BABY

Zlatá farba evokuje luxus a pompéznosť. Práve táto farba dokáže krásne rozžiariť akékoľvek líčenie.

#6 BLURED LIPS

„Blured lips“ nie sú vo svete krásy žiadnou novinkou, no trend nedokonale nalíčených pier zostáva stále v hre. Dokonalosť tejto techniky spočíva práve v jej nedokonalosti.

#7 SMOKEY EYES

Len máloktorý make-up dokáže to, čo práve dymové líčenie. Pri tomto type líčenia sa nemusíte báť používať aj iné farby ako klasickú čiernu a hnedú. Ak sú farby použité a aplikované správne, dokážu krásne opticky zväčšiť oči.

#8 RED LIPS

Červené pery sú ďalšou klasikou, ktorá z módy neodíde už asi nikdy. Veď čo je viac sexy?

#9 ROSY CHEEKS

Ružová je dominantnou farbou nastávajúcej sezóny. Platí to aj pri výbere líčok – ružová farba na líčkach omladzuje a vytvára zdravý, svieži look.

Zdroj foto: pinterest.com, harpersbazaar.com