To najkrajšie z nového lookbooku 2021 Simone Rocha x H&M

Po romantických šatách návrhárky Simone Rocha túžia ženy po celom svete. Nie každá si ich však môže dovoliť. Čo však bolo donedávna len snom, sa švédsky reťazec H&M rozhodol pretaviť na skutočnosť – na úspešnú sériu dizajnérskych kolaborácií (Maison Margiela, Karl Lagerfeld, Alber Elbaz, Comme des Garcons) tentoraz nadviazal s írskou módnou návrhárkou a to rovno kompletnou kolekciou pre ženy, mužov i deti.

Od Írska po Hongkong 

Simone Rocha poskladala kolekciu ako svoj inšpiračný memoár – jednotlivé kúsky spájajú emócie, ktoré definujú jej vlastný svet. Krehká „baby doll“ estetika, romantizmus, pocta írskym koreňom, obdiv japonskej kultúry a dievčenská citlivosť, ktorá sa prejavuje na jemných siluetách a výbere materiálov. „Dúfam, že kúsky z tejto kolekcie budú nosené a cenené roky. Všetky vznikli s nápadmi a inšpiráciou, ktoré v posledných 10 rokoch formovali nielen mňa, ale najmä moju značku. Som nadšená, že ich vidím re-interpretované a upravené novými spôsobmi,“ vyjadrila sa k spolupráci. 

Esenciou celej kolekcie sú ikonické tylové šaty s nafúknutými balónovými rukávmi a sukňami v ružovej a klasickej čiernej farbe, rovnako s tartanovými aplikáciami. Nesmie chýbať kvetinový printing pre šaty určené na denné nosenie, ktoré sú vyrobené z organickej bavlny a ozdobené anglickou výšivkou. Kolekciu doplňujú trenčkot v romantickom prevedení a tvídový kabát v krásnej pastelovej ružovej. Priehľadné tylové zvršky a šaty je možné vrstviť cez iné kúsky – áčkové sukne, kárované nohavice alebo krátke cloque šaty. Simone do kolekcie zaradila aj ľahké úplety a vlnené kardigány zdobené perlami okolo krku. 

Debutová kolekcia pre mužov a deti 

Rocha sa prekvapivo rozhodla pripraviť aj kapsulovú kolekciu pre mužov a deti. Je to vôbec prvý raz, kedy navrhla oblečenie aj pre mužov – prepracovala klasický trenčkot a pridala mu perlové ozdoby na golier, vytvorila ľahkú parku, úplety, kardigány, klasický vlnený oblek a žiarivý károvaný blejzer so sťahovacími nohavicami. Súčasťou sú aj košele a lounge wear v podobe mikín a tričiek vo farebnej palete bielej, ružovej a čiernej. 

Kolekciu pre deti definuje hra so siluetou a mierkou. Miniaturizované verzie niektorých šiat sú jednoducho neodolateľné a po vynosení sú hodné odloženia do rodinného archívu pre ďalšie generácie. Detská kolekcia pozostáva z nadčasových doplnkových kúskov ako sú pletené svetre, príjemné kardigány, jemné tepláky a mikiny, bundičky z recyklovaného polyesteru či tartan. 

Kolekcia je vyšperkovaná typickými doplnkami alá Rocha: trblietavé sponky, stuhy, mašle, perlové čelenky, sandále s mašličkami a pierkami. 

O spolupráci návrhárky a módneho reťazca sa viac dočítate tu.

O samotnej návrhárke sa viac dočítate tu

Launch kolekcie prebehne 11. marca 2021 na hm.com

Zdroj foto: H&M

Viktória Vargová

redaktorka módy

"The joy of dressing is an art." John Galliano