Ženy, ktoré stoja za výnimočným kávovým zážitkom

Mezinárodný deň žien nám 8. marca každoročne pripomína význam nežnejšieho pohlavia a všetky nenahraditeľné roly, ktoré ženy zastupujú v živote rodinnom, profesnom aj spoločenskom. Ani kaviarne Starbucks by sa nezaobišli bez výnimočných žien, ktoré sa obetavo starajú o spokojnosť zákazníkov, prípravu lahodnej kávy a dotvárajú jedinečnú atmosféru.  

O tom, že Starbucks je doménou talentovaných žien svedčí aj fakt, že tvoria viac ako 70% z nášho tímu. 

Medzi naše šikovné kolegyne patrí napríklad aj Gabriela Šuťáková, Store Manager kaviarne Starbucks v OC Eurovea v Bratislave. 

 Gabriela Šuťáková

Svoju púť v Starbucks začala v auguste 2019, kedy sa po niekoľkých rokoch v zahraničí, konkrétne v Škótsku, rozhodla vrátiť aj so svojou rodinou na Slovensko. Gabika sa doma stará o tri skvelé deti a anglického buldoga, takže doma majú stále veselo. Vyštudovala organickú chémiu a biochémiu,  ale život ju zavial úplne iným smerom, a to do oblasti gastronómie.  15 rokov pracovala v zahraničí v rôznych prevádzkach zameraných na predaj kávy a čerstvo pripravovaných produktov. Už po 2 rokoch sa jej podarilo vypracovať na manažérsku pozíciu. Už počas jej pobytu zahraničí jej kroky zablúdili do kaviarne Starbucks, v ktorej aj nejaký čas pracovala. Kultúra a hodnoty značky Starbucks ju oslovili a na momentálne je nenahraditeľným členom slovenskej Starbucks rodiny. Veľmi ju baví práca so  zákazníkmi a vždy sa vylepšovať zákaznícke služby. Gabika miluje vôňu kávy, espresso je jej „topkou“ a káva Sumatra je jej favoritka.

Store manager Mária Rozgoňová vedie tím skvelých ľudí v najnovšej kaviarni Starbucks, ktorá bola otvorená v uplynulom roku v Nitre, ktorá sa teší veľkej obľube v regióne. Pod jej úspech sa podpísali aj Majkine skúsenosti z Veľkej Británie, kde žila takmer 10 rokov. V Londýne pracovala na manažérskych pozíciách aj v prestížnych obchodných domoch Harrods,Fenwick London a John Lewis and Partners. Majka je veľmi aktívna žena a rada behá. Zabehla 3 polmaratóny, z toho 2 na charitatívne účely (Mcmillan Cancer Support a WWF- world wildlife fund) a roku 2016 si dokonca rekreačne skočila Bungee Jumping. Káva je pre ňu životabudič a spája si ju najmä  s chvíľami  strávenými s ľuďmi, ktorých má rada, hodnotnou konverzáciou a relaxom. Starbucks bol preto pre ňu jasnou voľbou čo sa kávovej aj personálnej  kultúry týka a samozrejme aj kvôli tradícii, ktorú Starbucks bezpochyby má. Je presvedčená, že jej hodnoty a poslanie robia svet lepším miestom.

Mária Rozgoňová

Sme naozaj nesmierne radi, že aj vďaka našim skvelým kolegyniam dokážeme našim zákazníkom sprostredkovať jedinečný kávový zážitok a máme radosť z každej novej členky našej Starbucks rodiny. 

Príďte si pre svoj obľúbený nápoj do jednej z našich kaviarní a užite si oslavu MDŽ plnú príjemných momentov s našimi skvelými kolegyňami. Vychutnajte si svoju obľúbenú kávu, doprajte si sladký dezert alebo ochutnajte niektorý z čerstvých sendvičov.

Zdroj foto: Starbucks