Ženy, ktoré stoja za výnimočným kávovým zážitkom

Mezinárodný deň žien nám 8. marca každoročne pripomína význam nežnejšieho pohlavia a všetky nenahraditeľné roly, ktoré ženy zastupujú v živote rodinnom, profesnom aj spoločenskom. Ani kaviarne Starbucks by sa nezaobišli bez výnimočných žien, ktoré sa obetavo starajú o spokojnosť zákazníkov, prípravu lahodnej kávy a dotvárajú jedinečnú atmosféru.  

O tom, že Starbucks je doménou talentovaných žien svedčí aj fakt, že tvoria viac ako 70% z nášho tímu. 

Medzi naše šikovné kolegyne patrí napríklad aj Gabriela Šuťáková, Store Manager kaviarne Starbucks v OC Eurovea v Bratislave. 

Ženy, ktoré stoja za výnimočným kávovým zážitkom
 Gabriela Šuťáková

Svoju púť v Starbucks začala v auguste 2019, kedy sa po niekoľkých rokoch v zahraničí, konkrétne v Škótsku, rozhodla vrátiť aj so svojou rodinou na Slovensko. Gabika sa doma stará o tri skvelé deti a anglického buldoga, takže doma majú stále veselo. Vyštudovala organickú chémiu a biochémiu,  ale život ju zavial úplne iným smerom, a to do oblasti gastronómie.  15 rokov pracovala v zahraničí v rôznych prevádzkach zameraných na predaj kávy a čerstvo pripravovaných produktov. Už po 2 rokoch sa jej podarilo vypracovať na manažérsku pozíciu. Už počas jej pobytu zahraničí jej kroky zablúdili do kaviarne Starbucks, v ktorej aj nejaký čas pracovala. Kultúra a hodnoty značky Starbucks ju oslovili a na momentálne je nenahraditeľným členom slovenskej Starbucks rodiny. Veľmi ju baví práca so  zákazníkmi a vždy sa vylepšovať zákaznícke služby. Gabika miluje vôňu kávy, espresso je jej „topkou“ a káva Sumatra je jej favoritka.

Store manager Mária Rozgoňová vedie tím skvelých ľudí v najnovšej kaviarni Starbucks, ktorá bola otvorená v uplynulom roku v Nitre, ktorá sa teší veľkej obľube v regióne. Pod jej úspech sa podpísali aj Majkine skúsenosti z Veľkej Británie, kde žila takmer 10 rokov. V Londýne pracovala na manažérskych pozíciách aj v prestížnych obchodných domoch Harrods,Fenwick London a John Lewis and Partners. Majka je veľmi aktívna žena a rada behá. Zabehla 3 polmaratóny, z toho 2 na charitatívne účely (Mcmillan Cancer Support a WWF- world wildlife fund) a roku 2016 si dokonca rekreačne skočila Bungee Jumping. Káva je pre ňu životabudič a spája si ju najmä  s chvíľami  strávenými s ľuďmi, ktorých má rada, hodnotnou konverzáciou a relaxom. Starbucks bol preto pre ňu jasnou voľbou čo sa kávovej aj personálnej  kultúry týka a samozrejme aj kvôli tradícii, ktorú Starbucks bezpochyby má. Je presvedčená, že jej hodnoty a poslanie robia svet lepším miestom.

Ženy, ktoré stoja za výnimočným kávovým zážitkom
Mária Rozgoňová

Sme naozaj nesmierne radi, že aj vďaka našim skvelým kolegyniam dokážeme našim zákazníkom sprostredkovať jedinečný kávový zážitok a máme radosť z každej novej členky našej Starbucks rodiny. 

Príďte si pre svoj obľúbený nápoj do jednej z našich kaviarní a užite si oslavu MDŽ plnú príjemných momentov s našimi skvelými kolegyňami. Vychutnajte si svoju obľúbenú kávu, doprajte si sladký dezert alebo ochutnajte niektorý z čerstvých sendvičov.

Zdroj foto: Starbucks