Vôňa ako prísľub obnovy a znovuzrodenia: Vyberte si tú správnu na nadchádzajúcu jar

Čuch hrá v našich životoch veľmi podstatnú rolu a možno si to ani dostatočne neuvedomujeme. Viaceré štúdie preukázali, že vôňa spúšťa veľmi živé emocionálne spomienky. Vône nám vďaka tomu pomáhajú ako okamžité „zdvíhače nálady“. Parfumy ukryté v nádherných a prepracovaných flakónoch nás dokážu v myšlienkach preniesť späť na nejaké konkrétne miesto a pomáhajú nám vybaviť si obľúbené spomienky. Na strane druhej sme všetci pripravení odpútať sa od menej príjemných spomienok minulého roka. Práve jar je tým správnym obdobím pre objavenie nových vôní, ktoré nám pomôžu nadobudnúť pocit, že nastal čas na obnovu a znovuzrodenie, ktorú nám toto krásne obdobie roka plné života a slnka sľubuje. A ako plynie čas, môžu nám práve vône pomôcť naplno pocítiť sezónne posuny, čo je v tomto období tiež o niečo náročnejšie.

Dior – Rose N’Roses

Ako si vybrať správnu voňu?

Výber novej vône nie je vôbec jednoduchý. Na trhu sa objavujú stále nové vône s vonnými kompozíciami, ktoré nás vždy dokážu prekvapiť. S jarným obdobím sa dotávajú do popredia najmä ľahšie ovocno-kvetinové vône ako stvorené do teplého jarného počasia. Vo veľkom množstve parfumov môže byť ale niekedy ťažké sa zorientovať. S parfumom je to ale ako s láskou – pre každého existuje ten pravý.  Niekedy natrafíte na lásku na prvý „čuch“ ani neviete ako, inokedy jej hľadanie trvá dhšie. Nová dokonalá vôňa pre vás môže byť napríklad aj taká, ktorú už poznáte a milujete, len s menšími zmenami v zložení. 

Marc Jacobs Daisy Spring

Ak napríklad zbožňujete vône Marc Jacobs z radu Daisy, potom jarná novinka Marc Jacobs Daisy Spring bude s veľkou pravdepodobnosťou pre vás tou správnou voľbou. Rozkošnosť a hravosť flakónikov odráža samotnú podstatu vône. Ľahká, svieža a nezameniteľná toaletná voda vás dostane jemnou, sofistikovanou vonnou kompozíciou, ktorá je ako stvorená na každodenné nosenie, aj do teplejšieho počasia, ktoré so sebou jarné lúče slnka prinášajú a na ktoré sa tak tešíme. Vyberať si môžete aj z ďalších dvoch variantov, Daisy Love SpringDaisy Eau So Fresh Spring.

Miss Dior Rose N’Roses

Posledná vôna z kolekcie Miss Dior evokuje pocit, akoby ste sa práve ocitli uprostred májového pola plného rozkvitnutých, iskrivo rozvoniavajúcich ruží. Rose N’Roses  bola uvedená na trh minulý rok na jar a každý, kto sa zamiloval do tejto opojnej a iskrivej vône z ruže Grasse, bergamotu a bieleho pižma, ocení jej nové balenie vo forme Roller-Pearl, ktoré sa dá ľahko hodiť do kabelky. V prípade, že ste sa s touto vôňou ešte nezoznámili, môžete vyskúšať menšie balenie skôr, ako sa rozhodnete pre väčšie. Upozornenie: ak milujete svieže kvetinové vône, budete chcieť väčšiu, pretože zamilovať sa do tejto iskrivej ružovej novinky je rovnako jednoduché ako zatúlať sa v ružových poliach na juhu Francúzska, odkiaľ vôňa pochádza. 

Boucheron Serpent Bohéme

Serpent Bohéme bola vytvorená pre slobodné, nezávislé, odvážne a asertívne ženy, ktoré sa neboja snívať. Jej kompozícia  kvetinových, pižmových a chypre tónov vytvára rovnováhu medzi tradíciou a modernosťou, okázalosťou a eleganciou. Nie len vôňa je do detailov prepracovaná – aj flakón v sebe ukrýva príbeh. Hadia koža je základným prvom ikonických šperkov kolekcie Serpent Bohéme a preto pokrýva celú zadnú časť flakónu. Precízne rytie a hra so svetlom dokonale podtrhuje jemný a transparentný vzhľad flakónu.

Valentino Donna Born in Roma  Yellow Dream

V nadväznosti na vôňu Valentino Donna Born in Roma  je nová parfumová voda Yellow Dream rovnako energická ako farba, ktorú oslavuje. Postarala sa o to kombinácia talianskeho citróna, bieleho pižma a esencie tureckej ruže, ktorá vás prenesie do atmosféry jarných ulíc Ríma. Flakón s ikonickými hrotmi „rockstud“, sa inšpiroval architektúrou Ríma, ktorá je prepojením súčasnosti a minulosti.

Chanel Coco Mademoiselle L’Eau Privée Eau Pour la Nuit

Ikonická kvetinovo-orientálna vôňa určená pre náročné milovníčky klasiky prichádza so svojou novou intrpretáciou. V prípade, že máte slabšiu francúzštinu, je na mieste poznamenať, že Pour la Nuit znamená v preklade na „na noc“. A  zloženie Coco Mademoiselle od L’Eau Privée presne tomu aj zodpovedá. Parfum je ešte zmyselnejší ako jeho predchodca a napriek tomu je oveľa jemnejší, ako by ste čakali pre vôňu vyrobenú na večer. 

Prada Candy Florale

Optimizmus je to, čo v poslednom období potrebujeme ešte viac ako kedykoľvek predtým a práve toaletná voda Prada Candy Florale je jeho vyjadrením. Candy Florale vo svojom cukríkovo ružovom obale ukrýva pocit šťastia, do ktorého sa zahalíte len čo ju na seba streknete. Kvetinovo-ovocná vôňa je určená pre modernú sebavedomú ženu na denné nosenie a ideálna je aj do teplého počasia. 

Oscar De La Renta Bella Essence

Bella Essence sa otvára iskrivými sviežimi tónmi s jemným kvetinovým srdcom a hrejivým pižmovým základom. Kvetinovo-ovocná vôňa v sebe ukrýva oslnivosť záhrady plnej žensky krehkých kvetín zahalených do zlatistého slnečného svitu. Strhnúť na seba pozornosť a okúzliť všetkých na vôkol sa vám s ňou podarí tak ľahko, ako sa to darí jej atraktívnemu flakónu. Elegantná a sofistikovaná vôňa ja na nadchádzajúce jarné obdobie ako stvorená, pretože dokáže evokovať nadčasový pocit zamilovanosti, ktorý sa s jarou neodmysliteľne spája. 

Zdroj foto: archív značiek