Yves Rocher: Príroda na prvom mieste – už 60 rokov!

Yves Rocher je viac ako len značka kozmetiky. Je to značka, pre ktorú je príroda na prvom mieste. Už viac ako 60 rokov sa tak stará nielen o krásu žien, ale aj prírody.

Ako to celé začalo?

V roku 1959, na pôde rodného domu La Gacilly vo francúzskom Bretónsku, si pán Yves Rocher zariadil svoje prvé laboratŕium. Tam sa zrodila Rastlinná kozmetika, ktorá sa úplne líšila od tej konvenčnej. Pán Yves Rocher začína skúmať blahodárne účinky rastlín, na ktorých základe vytvára kozmetické produkty bez kompromisov, ktoré sú dostupné všetkým ženám a sú šetrné ako k pokožke, tak k našej planéte. Od tej doby je spoločnosť pána Yvesa Rochera verná tejto myšlienke, ktorou sa riadia každodenne aj jeho vnuk a syn, ktorí ako ďalšie generácie pokračujú v šírení jeho vízie.

Jedného dňa bude La Gacilly prosperovať, to vám prisahám…“ Yves Rocher

5 dôvodov prečo je značka Yves Rocher unikátna

1.Nesľubuje, čo nedodrží

Kvalitu svojich produktov značka Yves Rocher starostlivo kontroluje. Laboratória založené pánom Yves Rocherom v roku 1977 sú osvedčené Ministerstvom zdravotníctva a tak umožňujú vykonávať veľmi prísne hodnotenie výrobkov a ich účinnosti, zmyslových vlastností či znášanlivosti.

2. Ekokoncepcia všetkých obalov

Všetky obaly, ktoré značka Yves Rocher využíva sú vyberané s dôrazom na ekologický dopad a udržateľnosť. Značka sa neustále snaží znižovať spotrebu surovín z neobnoviteľných zdrojov a uprednostňuje recyklovateľné materiály.

3. Krása pre všetkých

Jednou zo základných princípov značky je prinášať krásu všetkým a to bez zľavňovania zo zásad, akými sú ochrana prírody, prírodné ingrediencie a ich účinnosť, ktoré sú pre značku prioritami.

4. 89% produktov je vyrobených vo Francúzsku

89% celkovej produkcie značky je vysoké číslo a tak je značka právom hrdá na to, že takéto percento produktov je vyrobených priamo v rodnej zemi značky – vo Francúzsku.

5. Nadácia Yves Rocher

Z lásky k prírode značka rastlinnej kozmetiky založila nadáciu so štyrmi hlavnými záväzkami, ktoré sa jej darí dlhodobo plniť.

  1. Sadiť stromy – cieľom je dosiahnuť počtu 100 miliónov vysadených stromov v roku 2020.
  2. Podporovať ženy, ktoré sa venujú ochrane životného prostredia a povzbudiť ich v ich činnosti prostredníctvom ocenenia Zem žien.
  3. Chrániť ohrozené druhy.
  4. Upozorniť na fotografov zo všektých kútov sveta a zvyšovať povedomie o krehkom vzťahu medzi ľuďmi a našou planétou.

Redakcia Elisette odporúča

„Značku Yves Rocher používam už snáď 10 rokov. Počas nich som si obľúbila niekoľko produktov ja, ale aj moja rodina a dnes ich používame na dennej báze. Ide o starostlivosť o pleť, ale aj o dekoratívnu kozmetiku. Naviac ma však baví, že Yves Rocher vždy prekvapí svojimi špeciálnymi kolekciami a vkusnými kombináciami vôní. Vianočné limitované edície sú preto moje naobľúbenejšie.“ Betty Molnárová, šéfredaktorka Elisette

Regeneračné telové mlieko pre veľmi suchú pokožku – Pokiaľ hľadáte „liek“ na suchú pokožku, toto mlieko s bambuckým maslom si zamilujete. Je tiež skvelé počas horúcich letných dní, kedy pokožku krásne prevonia a hydratuje.

Denná omladzujúca starostlivosť Elixir Jeunesse – Ak aj do vašej rannej rutiny patrí denný krém, tento bude tou správnou voľbou. Po dlhodobom používaní pleť nádherne prejasní, zregeneruje a tiež ju chráni pred nepriaznivými vplyvmi.

Hydratačné rúže na pery – Yves Rocher ponúka kompletný rad dekoratívnej kozmetiky, z ktorého sme si najviac obľúbili rúže na pery vo fuchsiových a nude odtieňoch. Sú ľahučké a perám dodávajú zdravý vzhľad, preto ich máme v kabelkách neustále.

Súťažte o balíček kozmetiky Yves Rocher práve teraz na našom Instagrame! 🙂

Zdroj: yves-rocher.sk