Wall Gallery: Ako dekorovať steny podľa najnovších trendov

Obrázok, fotografia či plagát – naozaj to stačí? Určite nie! „Wall Gallery“ je silný trend, ktorý úplne zmenil pohľad na steny, ktoré sa stali našou kreatívnou tabuľou. Môžeme ich využiť nekonečným spôsobom. Mám pre vás niekoľko nápadov, ako to spraviť čo najlepšie – hovorí Marta Suchodolska, kreatívna riaditeľka Westwing CEE.

Stay Open Minded

V prvom rade – nástenné dekorácie nie sú iba obrazy, plagáty a fotografie! Nezabudnite na ozdobné zrkadlá, nástenné lampy a kvetináče, hodiny aj tapisérie. Vytvorte správne pozadie pomocou farieb alebo tapety. A zdôraznite prvky, ktoré kedysi slúžili ako pomôcka – napríklad obkladačky – momentálne sa menia na elegantné štukové a dekoratívne panely. Stávajú sa tiež súčasťou dekoratívnych stien. 

Novinky a objavy

Aj keď sa to zdá prakticky nemožné, stále sa objavujú novinky v oblasti nástenných dekorácií. WOW efekt zaručia neónové svetlá, lišty zobrazujúce váš obľúbený aforizmus alebo grafiky. Kovové ozdobné prvky, ako aj 3D nápisy a dekorácie sú tradičnejšie návrhy, stále však zdôrazňujú dekoráciu stien. Máte radi prírodný štýl? Stavte na makramé, ktoré bude ideálne pre interiéry v štýle boho a s tropickým šmrncom. 

Trend Alert: Wall Gallery

Koncept nástennej galérie je dokonalým riešením pre všetkých, ktorí stále hľadajú svoj štýl. Sú to súpravy grafík, plagátov a obrazov pripravene dizajnérmi. Dôležité je, aby sedeli nielen grafické prvky, ale aj rámy a ich umiestnenie – vešiame ich na steny podľa špeciálne pripraveného plánu. Dopĺňame ďalšími prvkami, ako napríklad osvetlením, hodinami a policami.   

Objav posledných mesiacov: Skype Wall

Videokonferencie sa teraz stali neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. To, čo vidíte na obrazovke, je nielen tvár, ale aj niečo, čo je za nami. Niektorí ľudia sa objavujú na pozadí knižnice, ale drvivá väčšina má za sebou stenu, avšak príjemné pozadie na obrazovke je veľmi dôležité. Môžu to byť fotografie, kvety, plagáty. Nezabúdajte, že dobré prostredie je kľúčom k úspechu!   

Zdroj foto: Westwing.sk