Objavte liečivú silu vitamínu B3 – niacínamid zmenšuje póry i vrásky a dokonale hydratuje vašu pleť

Vyznať sa v zložení kozmetických produktov je stále pre nejednu z nás skutočný oriešok. V posledných rokoch sa síce orientácia aj povedomie o jednotlilvých zložkách použitých v sérach, či iných kozmetických produktoch, zlepšuje, no napriek tomu si vyžaduje výber vhodného produktu a preštudovanie všetkych jeho zložiek, svoj čas. Počuli ste už o niacínamide? Ten nájdete najčastejšie v pleťových krémoch alebo sérach. Oceníte ho najviac v boji s rozšírenými pórmi, akné a jemnými vráskami.

Čo je to niacínamid?

Ide o formu vitamínu B3. Jeho nedostatok spozorujete na základe rôznych signálov, ktoré vyšle vaše telo. Patrí medzi ne napríklad nespavosť, nervozita, bolesti hlavy, ale napríklad aj drsná pokožka. Práve na pokožku má niacínamid priam liečivé účinky. Jeho zaradením do vašej rutiny starostlivosti o pleť získate jasnú, vypnutú a hydratovanú pleť.

Pre koho je niacínamid ideálny?

Vďaka svojej univerzálnosti a širokému spektru využití je niacínamid vhodný takmer pre každý typ pleti. Najčastejšie je kvôli svojim liečivým účinkom používaný v sérach a krémoch pre citlivú a problematickú pleť. Niacínamid je pre citlivú pleť ideálny, nakoľko nie sú dokázané takmer žiadne podráždenia pleti. Rovnako vhodný je aj pre problematickú pleť. Výborne totiž bojuje s rozšírenými pórmi alebo s akné. Niacínamid je však vhodné zaradiť do svojej rutiny aj v rámci eliminovania známok starnutia pleti. Poradí si s jemnými linkami vrások, zjednocuje nerovnomerný odtieň pleti, ktorú zanechá napnutú a sviežu.

Ako zaradiť niacínamid do skin care rutiny?

Zaradanie niacínamidu medzi vami už používané zložky produktov nemusíte odkladať, začať môžete hneď. Niacínamid je veľmi univerzálny a rozumie si s inými ingrediencami, avšak pozor si treba dať na jeho kombinovanie s vitamínom C. Pre celkové zlepšenie stavu pleti bez podráždenia sa odporúča používať produkty s niacínamidom večer a tie s vitamínom C ráno. Nakoľko niacínamid má najlepšie účinky pri nanesení priamo na pokožku, kvôli vstrebávaniu sa najčastejšie nachádza v pleťových krémoch alebo sérach. Väčšinu sér možno zaradiť do skin care rutiny rovno po dvojfázovom čistení pleti, avšak napríklad Revolution Skincare 10% Niacinamide + 1% Zinc možno použiť aj ako podklad pod make-up.

Zdroj foto: Notino