Tri rady, ktoré vám pomôžu pri výbere darčeka nielen pre manžela

Prezraďte dámy, pre koho sa vám kupujú darčeky ťažšie? Pre manžela alebo pre deti? Aj keď problémy s výberom vhodného darčeka sa väčšinou prisudzujú mužom ani ženy vždy nenakupujú bez problémov.

Kúpte niečo, čo využije pri svojej záľube

A väčšinou tie problémy ženám spôsobuje nákup darčekov pre manželov. Kupovanie darčekov pre svoje deti je pre väčšinu jednoduchšie. Obzvlášť, ak ide o dcéru, tak je to pre mamičku skoro ako kupovať si niečo pre seba. No dobre, pri hračkách ani nie, ale napríklad výber krásnych detských zlatých náušníc si nejedna mamička naozaj užije. Ako ale vybrať dobrý darček svojmu manželovi?

Vždy je dobrý nápad zamerať sa na jeho záľuby. Čo rád robieva vo voľnom čase? A čo mu k tejto činnosti môžete kúpiť? Ak ide o špecifickú záľubu, ku ktorej neviete nič vhodné vybrať, môžete sa opýtať jeho priateľov, ak má takých, ktorí túto záľubu zdieľajú s ním. A ak nie, opýtajte sa priamo jeho. Veď už nie je dieťa, aby musel byť darček pre neho prekvapením.

K záľubám sa môže viazať aj kniha, či kurz

Pri záľubách ešte ostaneme. Ako sme už spomenuli, kupovať niečo, čo by váš manžel využil pri svojej záľube, môže byť problematické, ak má špecifické hobby. Ak je napríklad poľovník a túži po novom nočnom videní, tak bez toho, aby ste sa v tejto problematike vyznali, by ste len ťažko vedeli vybrať ideálny model nočného videnia Pard.

Ak sa nemáte s kým ďalším poradiť a chcete za každú cenu, aby bol darček prekvapením, môžete mu alternatívne kúpiť napríklad knihu, ktorá bude s jeho záľubou súvisieť. Alternatívou ku knihe môže byť napríklad aj kurz.

Inšpirujte sa jeho vkusom

Pri niektorých typoch darčekov sa môžete zase inšpirovať manželovým vkusom. Ideálnym príkladom je oblečenie. Ak viete, čo rád nosí, nemal by byť pre vás problém nájsť mu vhodný darček z tejto kategórie. Veď veľkosť budete určite vedieť.

Zdroj foto: puhhha / Shutterstock.com