Poznáte čistiace balzamy? Toto úžasné jedno krokové odlíčenie a čistenie pleti si hneď zamilujete!

Určite ste už o nich počuli. Čistiace balzamy sú produkty krémovej, alebo gélovej konzistencie, ktoré dokonale odstránia nečistoty z tváre, vrátane make-upu, bez toho aby pleť akokoľvek vysušovali. Sú veľmi obľúbené pretože nahradia niekoľko krokov čistenia pleti a pleť po nich navyše ostáva krásne hydratovaná.  O tom čo čistiace balzamy obsahujú a ako ich používať prezrádza nasledujúci článok.

Čo to vlastne ten čistiaci balzam je?

Čistiaci balzam je hustý, koncentrovaný čistiaci produkt, ktorý veľmi efektívne z pleti odstráni nečistoty vrátane make-upu, či SPF krému. Výhodou čistiacich balzamov je, že neiritujú a nepoškodzujú pokožku, naopak zanechávajú ju vláčnu. Toto je najmä preto, že balzamy sa vyrábajú z prírodných surovín, ktoré obsahujú oleje ktoré rozpúšťajú nečistoty. Preto dokáže čistiaci balzam naozaj kvalitné vyčistiť pleť. Tým, že zloženie je  prírodné, balzam je vodný aj pre veľmi citlivú pokožku. Po čistení pleť ostáva hydratovaná, jemná a dokonale pripravená na nanesenie denného krému.

Ako správne čistiaci balzam používať?

Pri čistiacich balzamoch je nesmierne dôležité vedieť ako ich správne používať. Postup totiž nie je úplne jasný a veľa žien nevie, že pri balzamoch je dôležité nanášanie na suchú pleť, masáž a následný kontakt s vodou. 

Postup použitia čistiaceho balzamu:

  1. Vyberte si pomocou špachtličky balzam s nádobky (postačí vám veľkosť hrášku) balzam zohrejte medzi prstami a naneste si ho na tvár.
  2. Naneste ho na suchú pokožku a postupne ho do nej jemne vymasírujte.
  3. Keď balzam vymasírujete, pridajte trošku teplej vody, čo spôsobí , že balzam sa zmení na krémovejší.
  4. Odstráňte zvyšky balzamu látkovou handričkou alebo pomocou vody.

Výsledný efekt bude jemná a hlavne čistá pokožka.

Jeden produkt na všetko

Výhodou čistiaceho balzamu je, že vám na celé odlíčenie tváre bude stačiť len jeden produkt. Nepotrebujete micelárnu vodu, produkt na odlíčenie oči ani odličovacie mlieko, postačí vám len jeden balzam. Tým, že čistiace balzamy obsahujú oleje rovnako ako líčidlá, vzájomne sa na seba naviažu a tým balzam pokožku dokonale zbaví všetkých líčidiel, dpokonca aj tých vodeodolných.  Balzam je vhodný na odlíčenie make-upu a tiež čistenie či dočistenie pokožky v dňoch kedy make-up nepoužívate. Je to veľmi príjemný produkt, ktorý si vás okamžite získa. Odličovanie sa navyše stáva príjemným rituálom, nakoľko si po nanesení balzamu na tvár vždy doprajete jemnú masáž. Ak si navyše vyberiete taký balzam, ktorého zloženie bude prírodné, doprajete svojej pokožke tú najkvalitnejšiu starostlivosť.

Clean It Zero od Banila Co | Cica Smoothing Cleansing Balm od COSRX | All Clean Balm od heimish | Thermal Cleansing Balm od Omorovicza | Čistiaci balzam s Chia olejom od Perricone MD | Čistiaci balzám Zuna

Zdroj foto: Zuna, BeautySecret, Dalora, Ksisters