Toto by vás malo zaujímať ak sa budete sťahovať do novej štvrte

Aj napriek tomu, že dostatok nehnuteľností na bývanie je niečo, čo našej krajine rozhodne chýba, nedá sa povedať, že by sa v rôznych kútoch Slovenska nestavalo. Len to tempo je omnoho pomalšie ako by si dopyt po bývaní vyžadoval.

So stavebným ruchom musíte niekedy počítať aj pár rokov

Každopádne, nové štvrte vznikajú na rôznych miestach a často sú lákavou voľbou pri hľadaní nového bývania. Získate v nich nielen vlastnú modernú domácnosť, ale celá štvrť, v ktorej budete bývať, bude pôsobiť maximálne moderne.

Ak vás teda príliš neláka vidiek so starými domami, či socialistické sídliská, vyhliadnuť si bývanie práve v novobudovanej štvrti môže byť pre vás tou správnou voľbou. Už z vášho okolia tak budete mať pocit, že skutočne bývate v modernej lokalite.

Len ak sa takáto štvrť stavia na etapy a teda sa vo veľkom rozširuje ešte počas toho ako sa do nej sťahujú prví obyvatelia, títo musia byť pripravení na to, že sa stavebného ruchu a stavebných strojov so zablatenými stavebnými pneumatikami tak skoro nezbavia.

Zamerajte sa na efektívne izolovanie zvuku, ktorý do interiéru preniká aj cez okná

A často to môže znamenať, že tento ruch bude bývanie v novej štvrti sprevádzať ešte roky. Ak je možnosť, rozhodne sú v takomto prípade skvelou voľbou pre každú domácnosť účinné vonkajšie rolety.

Tie totiž dokážu „izolovať“ nielen svetlo a teplo, ale aj hluk zvonka. Samozrejme, že vás ho úplne nezbavia, ale takýto zvukovo-izolačný efekt majú dostatočne veľký na to, aby zásadne skvalitnili  bývanie.

Rovnako nie je na škodu zaujímať sa aj o protihlukové vlastnosti okien. Pozerať sa treba na ich index nepriezvučnosti. Ten sa udáva v decibeloch a čím je vyšší, tým má okno lepšie zvukovo-izolačné vlastnosti. Znamená to totiž, že z vonkajšieho hluku „ukrojí“ viac decibelov.

Zdroj foto: Steve Tritton / Shutterstock.com