Ako premeniť Váš domov na vianočnú oázu v 7 krokoch? Marta Suchodolska nám prezradila svoje tajomstvo!

„Moje vianočné dekorácie sú jednoduché a vyzerajú veľmi efektne! Každý si môže jednoducho ozdobiť svoje aranžovanie podobným spôsobom a vytvoriť tak doma skutočne magickú atmosféru,“ hovorí Marta Suchodolska, kreatívna riaditeľka Westwing CEE.

Môj krok #1: Textílie

Nový interiér za okamih? Stačí vymeniť obliečky na vankúše! Nadýchané, chlpaté modely s výraznou textúrou vytvárajú útulnú atmosféru každý deň. Keď sa blížia Vianoce, rada k tomu pridám vianočné akcenty.

Môj krok #2: Sviečky

Ich plamene zahrejú pri srdci aj milovníkov krásnych interiérov! Položím niekoľko svietnikov vedľa seba a mihnutím oka je vytvorená vianočná nálada.

Môj krok #3: Les vianočných stromčekov

Vianočné stromčeky, postavené vedľa seba, vytvoria čarovný les! Tajomstvo ich krásy spočíva v… rozmanitosti. Vaša zbierka bude tiež magická, ak ju necháte rásť!

Môj krok #4: Vence

Tradične sú zavesené na dverách, ale vyzerajú dobre aj v okne alebo… na stene! Ich tajomstvo: Čím sú väčšie, tým sú pôsobivejšie! V malých bytoch úspešne nahradia vianočný stromček!

Môj krok #5: Závesné ozdoby

Skvelý efekt, nízka cena! Vyzerajú skvele na nábytkových úchytkách alebo kľučke dverí. Tie, ktoré ste si vlastnoručne vyrobili, napríklad z vetvičky a ozdôbky priviazanej šnúrkou, majú osobité čaro.

Môj krok #6: Sklenené tienidlo

Prečo sa hodí do zimných aranžovaní? Pretože predmety, ktoré sú ním pokryté, vyzerajú ako zamrznuté! Smrekové vetvičky, škoricové tyčinky a ozdoby vyzerajú ako tie najdrahšie dekorácie. Môžete ho dať aj na sviečku – vôňa vydrží dlhšie!

Môj krok #7: Tácka plná ozdôb

Každý rok sa na ne teším! Vyberám ozdoby z krabíc a dávam ich na tácku. Časť z nich bude neskôr visieť na vianočnom stromčeku a zvyšok zostane na tácke. To je dôkaz, že pri zariaďovaní interiéru záleží najviac na kreativite!

Zdroj foto: Westwing