Style by Action: 2 ženy, 1 šaty alebo hľadanie univerzálneho strihu

Pokiaľ vás móda baví, ak ste módna maniačka, ale aj keď oblečenie nakupujete iba z nutnosti, vždy sa zíde dobrá rada. Tú vám budeme prinášať pravidelne (s výnimkou dneška) každý piatok, kedy sa môžete tešiť na rady profesionálnej stylistky Andrejky Zieglier, ktorá sa spolu s Miškou bude vždy zameriavať na zaujímavú tému, ktorá vám pomôže vyzerať módne, vkusne a primerane pri každej príležitosti.

Sériu s duom Style by Action začíname hľadaním univerzálenho strihu šiat. Existuje taký, ktorý by sa mohol hodiť viacerým typom postáv?

Každá jedna žena je jedinečný originál. Má svoje plusy a mínusy. Je pekná taká, aká je, no móda ponúka nielen trendy, ale aj spektrum strihov, farieb, materiálov či potlačí, ktoré podtrhnú to krásne a skryjú neželané. Stačí si len nájsť to, čo lichotí krivkám postavy, ladí s podtónom farby pokožky a samozrejme s osobnosťou a príležitosťou. 

My sme sa ale teraz zamerali na to, či existuje aj strih, ktorý pristane viacerým typom postáv. Otestovali sme to samé na sebe. Miška má ženskejšiu postavu a má ešte nejaké tie popôrodné kilá navyše. Jej problémová partia je hlavne okolie brucha. Nie je dobré, aby bolo príliš definované, lebo tak len zbytočne upútame pozornosť práve na túto nedokonalosť. Andrea má úzke boky, chýbajú jej ženskejšie krivky. Ramená má širšie ako boky.

Šaty, ktoré sme zvolili sú vhodné pre obe. Tým, že majú vyššie položený pás zbytočne nekopírujú postavu v tomto mieste a to je ideálna voľba pre Mišku. Sukňovú časť majú riasenú a voľnejšiu, čo je dobrá voľba pre Andreu, lebo jej pridávajú pozitívny objem v bokoch. Získa tak ženskejšiu siluetu. Navyše tým, ze šaty majú vyššie položený pás, vedia pekne predĺžiť nohy.


Doplnkami možno prispôbovať štýl šiat podľa príležitosti či nálady. Móda je sofistikovaná, ponúka možnosti, či svoju pestrosť. Stačí si len vybrať, čo nám pristane a tiež v neposlednom rade ladiť s osobnosťou. Nikdy to nebude dobré, ak sa bude kopírovať, avšak treba sa inšpirovať a prispôsobiť svojej originalite.