Starostlivosť o očné okolie: Viete ako na to?

Pleť v okolí očí si zaslúži naozaj výnimočnú starostlivosť. Ide totiž o jednu z najjemnejších a najcitlivejších častí pokožky, kde sa často tvoria opuchy, tmavé kruhy a prvé vrásky.  Vo vašej kozmetickej výbave teda nesmú chýbať kvalitné produkty, s ktorými omladíte očné okolie, zabojujete proti vráskam a zmiernite opuchy očných viečok.

Tmavé kruhy pod očami

Aj s tým najdokonalejším make-upom máme občas problém zakryť tmavé kruhy pod očami. Pre bezchybný vzhľad je nutné venovať očnému okoliu dôkladnú starostlivosť. Samozrejmosťou by malo byť používanie hydratačného krému či gélu na neutralizáciu tmavých kruhov a tiež rozjasnenie.

 K minimalizácii tmavých kruhov pod očami a ich predchádzaniu vám pomôže aj správna starostlivosť o očné okolie a špeciálne prípravky s obsahom vitamínu C, retinolu, hydrochinónu a zosvetľujúcich látok. Vyberajte kozmetiku na kruhy pod očami, ktorá posilňuje, hydratuje, regeneruje, spevňuje a stimuluje mikrocirkuláciu krvi v očnom okolí.

Opuchnuté oči

Ak sa ráno budíte a máte opuchnuté oči, môže to mať mnoho príčin. Môže to byť dôsledok životného štýlu, napríklad nadmerného solenia či stresu, alebo môže ísť o dedičnú črtu tváre. Vo väčšine prípadov stačí šikovný trik, ktorý má po ruke každá žena –  chladný obklad. Studené lyžice, plátky uhorky či chladené čajové vrecúška sú všeobecne známe spôsoby, ako rýchlo stiahnuť opuch. 

Ak aj po tejto domácej metóde stále cítite vačky pod očami, siahnite po produktoch obsahujúcich kofeín. Ten sťahuje žilky a podporuje cirkuláciu a bráni hromadeniu ďalších tekutín, ktoré by mohli spôsobiť opuch pod očami. Produkty s obsahom harmančeka či uhorky majú tiež chladivý a upokojujúci účinok, ktorý znižuje opuch okolo očí. 

Vrásky

Vznik vrások ovplyvňuje veľa faktorov. Práve tie určujú, ako rýchlo bude proces starnutia prebiehať. V mladosti zostávala pleť okolo očí pevná a pružná vďaka dostatku kolagénu. Ako ale roky pribúdajú, dochádza k spomaľovaniu prirodzeného vzniku tejto látky. Navyše koža pod očami vplyvom starnutia a gravitácie prirodzene klesá. Aj toto spôsobuje, že očné okolie stráca svoju pružnosť a tvoria sa nám prvé vrásky.

Okrem straty kolagénu bojuje očné okolie ešte aj s absenciou pórov, ktoré pokožku prirodzene premasťujú, a tak ju zároveň udržujú hydratovanú. Tento deficit možno našťastie doplniť pomocou efektívneho očného krému proti vráskam.

Ak ste sa doteraz o svoje očné okolie nestarali, teraz je ten správny čas. Nikdy nie je neskoro začať, aj keď už nejaká tá vráska pribudla. 

Šalviový očný gél – Ziaja | Očný krém proti vráskam 50+ – Ziaja | Petržlenový očný krém proti vráskam – Ziaja | Gold Eye Lift – Omorovicza, predáva beautysecret.sk|Reviving Eye Cream – Omorovicza, predáva beautysecret.sk

Zdroj foto: BiOrganica.sk, Ziaja, BeautySecret.sk, Pinterest