Valentín online – Nová realita (súčastnosti)

Poďme sa vyblázniť v kreatívnych četoch plných lásky so všetkými vychytávkami, ktoré ponúka digitálny svet

A je to tu znova. Deň zamilovaných, deň plný lásky. Nie je to tak dávno, čo sa ľudia chystali na deň zamilovaných celé týždne, aby si pripravili čarovnú valentínsku oslavu. V digitálnom svete, v ktorom aktuálne žijeme a kde nás od všetkého delí jeden klik, sme si ale zvykli nechávať si všetko na poslednú chvíľu. Dá sa aj v dobe lockdownov vymyslieť jedinečná valentínska oslava? Poďme si povedať ako nato.

Digitalizácia zmenila naše životy, a s príchodom pandémie sa to všetko ešte znásobilo. Pracujeme aj študujeme z domu, peniaze nosíme vo svojich telefónoch, objednávame si všetko, čo nás napadne, rovno domov. Všetko robíme po novom, a novým spôsobom oslavujeme aj deň zamilovaných.

Len pár desaťročí dozadu si mladí zaľúbenci vylievali srdcia do listov, ktoré svojej láske posielali na Valentína poštou. V súčasnosti uprednostňujeme správy, nálepky, snapy, niekedy nám postačia aj emotikony. Kým sa začnete zamýšľať nad tým, kde sa stratila všetka tá romantika, povedzme si jedno. Toto JE romanitka súčasnosti. A existuje nekonečné množstvo kreatívnych spôsobov, ako môžete svoje city vyjadriť. 

Vďaka komunikačným aplikáciam ako napríklad Viber môžete okrem štandarných správ a nálepiek posielať aj hlasové či video správy, vytvárať si vlastné nálepky a GIFy, ale aj posielať digitálne pohľadnice. Na Valentína môžete dokonca poslať video správu v tvare srdca a osláviť tak svoju lásku. K dispozícii máte obrovské množstvo nástrojov, ktoré pomôžu otvoriť brány vašej kreativite. Pustite sa do toho! Oslava lásky nebola nikdy taká magická!

Podľa výsledkov ankety, 65 % Slovákov, ktorí používajú aplikáciu Viber, je v kontakte so svojimi milovanými každý deň. Chatovanie je najobľúbenejšou formou komunikácie, a to s jednoduchého dôvodu. Chatovanie je rýchle, milé, a s určitosťou vyčaruje úsmev na tvári vášho partnera. Niekedy úplne stačí poslať niekomu obyčajné srdiečko formou emotikonu a urobíte mu deň. Ankety boli robené v oficiálnej komunite Viber Slovensko a v komunitách Lonely Planet a Sloboda zvierat. 

Zaľúbenci si radi uchovávajú oslavu Valentína a iných špeciálnych príležitosti vo svojej pamäti. Vyrábajú si fotky plné lásky, ktoré premietnu do obrazov, pretože takáto  hmatateľná spomienka vydrží navždy. V súčasnosti sa preklikávame tonami fotiek, ktoré nám prejdú denne popod prsty, a mnohé z nich tiež zdieľame do sveta. To by vás ale určite nemalo odradiť od toho, aby ste si zachovali spomienku na tohtoročného Valentína navždy živú aj v digitálnom svete. Vo Viberi si môžete z videí alebo fotiek s láskou vášho života vyrobiť vlastnú nálepku alebo GIF. Výsledok je parádny a pri ich vytváraní určite zažijete kopec zábavy. 

Ak máte radšej rúško tajomstva, vytvorte si tajný chat len pre vás a vášho partnera, a zdieľajte spolu veci, ktoré sú len a len pre vaše oči. Alebo si môžete posielať správy, ktoré sa po určitom čase vymažú, stačí poučiť funkciu časovača. Takto si určite okoreníte akúkoľvek komunikáciu a vystupňujete očakávania do závratných výšin!

Darčeky sú tiež skvelým spôsobom, ako vyjadriť vaše city. A nie je nič krajšie ako vidieť radosť v očiach milovaných, keď darčeky rozbaľujú. Pravdepodobne budete darčeky tento rok objednávať z pohodlia vášho domova alebo spoza pracovného stola, keďže do obchodov sa tak ľahko nedostaneme. A v dobe, keď sa na nás zovšadiaľ valia informácie a povinnosti, môže byť skvelou pomôckou funkcia Moje poznámky, ktorú tiež nájdete v aplikácii Viber. Môžete si v nej vytvárať zoznamy úloh a nastaviť pripomienky, aby ste nezabudli kúpiť kvety a pripraviť všetko včas na Valentínske prekvapenie pre vašu polovičku.  

Zorganizujte si skvelú oslavu a zasypte sa láskou. Prajeme vám krasneho online Valentína!

Zdroj foto: Viber