Spravte si raz a navždy poriadok vo svojej garáži

Aj keď garáže slúžia na parkovanie automobilov, veľakrát sa stáva, že okrem auta v garáži hromadíme rôzne veci, ktoré sme sa síce neodhodlali vyhodiť, ale ani nechceme, aby nám zaberali miesto v dome. A potom sa stane, že ani samotné auto už nemá v garáži príliš veľa miesta.

Regály až po strop

Ak máte garáž, určite to poznáte. Zdanlivé drobnosti sa hromadia, priestor v garáži sa zmenšuje a potom zrazu príde situácia, keď napríklad budete chcieť v garáži na zimu schovať drevené záhradné lavičky a zistíte, že buď do garáže dáte lavičky, alebo auto, ale spolu sa tam nezmestia. To je jasný signál toho, že je načase urobiť si v garáži poriadok. Ako na to?

Aby sa veci v garáži „nerozťahovali“, treba ich ukladať vertikálne. Zadovážte si do svojej garáže kovové regály, ktoré si môžete vyskladať podľa svojich potrieb a teda kľudne až po strop. A tam predsa autu prekážať nebudú.

Pri samotných regáloch to však nekončí. Obzvlášť rôzne drobnejšie veci predsa nebudete mať len tak v regáli nahádzané. Oveľa lepšie urobíte, ak ich uložíte do boxov na to určených. A aby ste pri hľadaní nejakej konkrétnej veci nemuseli „naslepo“ box otvárať, označte si ich štítkami

Čo patrí kam?

Pre zachovanie poriadku v garáži je základom mať v nej dostatočný úložný priestor. Dôležité je však aj vedieť, čo kde uložiť. Bežne využívané veci uložte v stredných, prípadne v spodných policiach a sezónne veci môžu ísť aj do vrchnejších, kde síce nie je taký pohodlný prístup, ale pri takýchto veciach vám to vadiť nebude. Ak napríklad štýlovú prilbu na motorku počas zimy odložíte na niektorú z vrchných políc, môže vás tam „počkať“ až do novej sezóny.

A čo s vecami, ktoré sa do regálov nezmestia, napríklad s bicyklami? Odpoveď je jednoduchá: zavesiť na stenu. Tam nebudú prekážať, keďže nebudú zaberať priestor na zemi. Samozrejme, takýmto spôsobom môžete „skladovať“ aj iné veci.

Zdroj foto: GagoDesign / Shutterstock.com