Spa Ceylon: Luxus pre vaše telo aj dušu

Spa Ceylon zaujme na prvý pohľad. Exotické vzory a hýrivé farby vás do obchodu priam zlákajú. Tam vás okrem nich dostanú jedinečné kombinácie vôní. V tomto prípade nie je potrebné ani zatvoriť oči a aj tak nepotrvá dlho, kým vás tieto všetky, na Slovensku netradičné vnemy, prenesú na Srí Lanku alebo do vášho obľúbeného luxusného spa.

Predajňa Spa Ceylon v NC Central, Bratislava

Ajurvéda – ozdravná sila zo srdca Srí Lanky

V srdci Indického oceánu je zasadený ostrov v tvare slzy – Cejlón, ktorý bol od pradávna považovaný za exotický tropický raj s jedinečným prírodným bohatstvom. Práve tento región Srí Lanky a aj blízkej Indie, je kolískou vzniku ajurvédy, 5 tisíc rokov starej „vedy o živote“. Blahodarné účinky ajurvédskej medicíny a masáží, prírodné relaxačné, omladzovacie a ozdravné rituály, sú hlboko zakorenené v kultúre ostrova.

Pod kráľovským patronátom sa ajurvéda stala základom veľkolepých blahodarných rituálov, ktoré sa praktizovali v palácoch starovekého Cejlónu. Rituály využívané v Spa Ceylon, ako aj celý rad vzácnych prírodných receptúr, ktoré čistia, hydratujú, ošetrujú, zjemňujú a upokojujú vaše telo, myseľ aj dušu, sú prebrané z týchto kráľovských relaxačných, omladzovacích a liečebných kráľovských rituálov a holistických liečebných prístupov ajurvédy.

Príroda v jej najčistejšej podobe pre Spa Ceylon

Vysoko účinné produkty Spa Ceylon sú vyrábané len z tých najčistejších prírodných ingrediencií.  Sú obohatené o silné ajurvédske certifikované organické esenciálne oleje, vzácne prírodné minerály, panenský kokosový olej, bohaté morské soli a najkvalitnejšie legendárne cejlónske koreniny. Receptúry Spa Ceylon sú vytvorené s cieľom potešiť zmysly. Doplnené sú o luxusné bohaté arómy inšpirované vôňami tohto ostrova s prímesou jemných tónov aromatických esenciálnych olejov z exotických kvetov, byliniek, ovocia a dreva.

Verný kultúrnemu dedičstvu ostrova, Spa Ceylon zdobí svoje balenia motívmi inšpirovanými kráľovskými insígniami starobylého Cejlónu, tradičným umením, pôvodným písmom a ozdobnými farbami a nápismi v kombinácii s moderným dizajnom.

Spa Ceylon – výnimočné prepojenie tradícií, zdravia a krásy

Značku Spa Ceylon založili bratia Shiwantha Dias a Shalin Balasuriya v roku 2009. Jej vzniku predchádzalo viac než 50-ročné rodinné podnikanie a výroba v oblasti produktov ajurvédskej starostlivosti pre zdravie a krásu. Za tento čas ich rodina nadobudla bohaté skúsenosti a rozsiahle odborné znalosti vo sfére ajurvédy, čo vyvrcholilo založením značky Spa Ceylon.

Značka sa rýchlo rozrástla a etablovala sa ako najväčší luxusný reťazec ajurvédskej kozmetiky na svete. Dnes je zastúpená vo viac ako 50-tich miestach v 20 krajinách na takmer každom kontinente a v roku svojho 10. výročia založenia dosiahla už vyše 100 otvorených obchodov a wellness centier. V kolíske značky na Srí Lanke dnes Spa Ceylon prevádzkuje viac ako 30 špičkových obchodov, z ktorých mnohé zahŕňajú luxusné spa. V posledných rokoch Spa Ceylon výrazne expandoval práve v Európe a svoju sieť rozširuje aj do USA.

Vďaka svojim rodinným hodnotám vštepovaným niekoľko desaťročí a záujmu o starostlivosť o spoločnosť a životné prostredie je značka Spa Ceylon pevne odhodlaná tieto uznávané hodnoty vracať svojmu domovu svojou veľkou vášňou pre neustále zlepšovanie sa a pre vývoj inovácií. Dnes sa značka aktívne podieľa na podpore spravodlivého obchodu v miestnych komunitách, na udržateľnom zbere surovín, ochrane voľne žijúcich živočíchov, ochrane voči týraniu zvierat a na ochrane ľudských práv a životného prostredia.

Srdcovou záležitosťou značky Spa Ceylon je silné odhodlanie konať pre blaho a dobro komunity, krajiny, planéty a všetkých stvorení. Tento záväzok uplatňuje v každom kroku svojho podnikania a nikde to nie je zjavnejšie viac, než v spôsobe a metódach, akými formuluje svoje výrobky.

Zdroj foto: Natália Jablonková a archív Spa Ceylon