Serpent Bohéme: Boucheron predstavuje novinku prostredníctvom príbehu lásky

Tak trochu extravagantný, celkom oslnivý a úplne romantický. Taký je nový parfém Serpent Bohéme, ktorý predstavuje značka Boucheron. Ten kúpite práve teraz, exkluzívne v sieti parfumérií Marionnaud.

SERPENT BOHÈME: LOVE STORY

Píše sa rok 1888 a Frédéric Boucheron sa chystá odísť na svoju cestu za hľadaním vzácnych drahých kameňov. Kameňov, ktoré sú zodpovedné za slávu módneho domu Boucheron, ktorý založil pred triciatimi rokmi. Večer pred jeho odjazdom sa lúči so svojou milovanou ženou Gabrielle a venuje jej veľmi zvláštny darček plný symboliky: honosný náhrdelník vyobrazujúci hada posiateho diamantami.

Náhrdelník bol premyslenou voľbou. Had ako ochraniteľské zviera mal Gabrielle chrániť počas neprítomnosti jej muža.

Frédéric Boucheron sa inšpiroval slobodnou a asertivnou osobnosťou svojej ženy a vytvoril pre ňu tento odvážny klenot, ktorý bol v tej dobe nápadne moderný až extravagantný.

Ako ochranný talizman a symbol večnej lásky sa stal had ikonickým prvkom a inšpiráciou. V roku 1968 módny dom Boucheron predstavuje kolekciu určenú pre nezávislé a nespútané ženy, akou bola Gabrielle – kolekciu s názvom Serpent Bohéme.

Idea ochrany vytvorená Frédéricom Boucheronem sa premieta do každej časti kolekcie: zlato precízne spracované do podoby jemných šupiniek pripomínajúce hadiu kožu, tvár kvapky symbolizujúci hlavu hada a jemný drahokam v srdci kvapky dokonale odrážajúci jas a svetlo celého šperku.

Za niekoľko desaťročí sa Serpent Bohéme stal jednou z najznámejších kolekcií módneho domu Boucheron.

Inšpirovaný touto ikonickou kolekciou šperkou a jej bohatou históriou je rodina Boucheron rozšírená o nový klenot, ktorý preberá všetky základné prvky šperkov Serpent Bohéme. Vzniká rovnomenná vôňa navrhnutá pre sebavedomú, odvážnu ženu… ako pocta pre milovanú, nezávislú Gabrielle.

SERPENT BOHÈME: OSLNIVÁ EAU DE PARFUM

Pri tvorbe vône Serpent Bohéme sa parfumérka Anne Flipo riadila tvorivým duchom kolekcie, ale súčasne bola ovplyvňovaná slobodou a asertívnou osobnosťou žien, pre ktoré Frédéric Boucheron vytváral ty najodvážnejšie šperky.

“Serpent Bohème stelesňuje slobodného ducha, nezávislosť a eleganciu bez konvencií a diktátov. Oslavuje každodenný život, vedený krásou a snami. Opätovné znovuzrodenie symbolického hada ako obnovený príslub šťastia.“

Anne Flipo ponúka túto slobodu pohybu, myslenia a túhu po živote prostredníctvom jedinečnej kompozície kvetinových, pižmových a chypre tónov. Serpent Bohéme sa radostne otvára explóziou žiarivých tónov mandarinky a čiernych rýbezlí.

Kvetinové srdce odhaľuje kvalitné vlastnosti ruže. Svieža púštna ruža Mallow sa snúbi s esenciou tureckej ruže a vytvára tak zmyselnú kombináciu. Potom sa ikonický jasmín Sambac vlieva do vône ako lúč slnečného svetla a dokonale dopĺňa túto návykovú kompozíciu.

Základným tónom vojvodia biele pižmové kvety v spojení s akordami ruže. Hrejivé tóny rastliny cistus labdanum zanechávajú na kožu pocit ako po pobozkaní slnkom. Santalové drevo a Pačuli prepožičiava celej kompozícii prirodzenosť.

“Kamenár opracováva materiály, aby odhalil ich skryté kvality, rovnako tak ako ja pracujujem so surovinami, aby som odhalila každú ich podobu.“

Anne Flipo

SERPENT BOHÈME: ATRAKTÍVNY FLAKÓN

Hadia koža ako základný prvom ikonických šperkov kolekcie Serpent Bohéme pokrýva celú zadnú časť flakónu tejto novej vône. Precizné rytie a hra so svetlom dokonale podtrhuje jemný a transparentný vzhľad flakónu.

V spodnej časti flakónu je decentne vyrazená zlatavá plaketa s názvom vône. Černá saténová stužka okolo hrdla dodáva flakónu elegantný vzhľad.

Zacielenie na detail sa premieta tiež na krabičke vôni, ktorá jemne vyzdvihuje hlavné prvky kolekcie. Textúrovaná hadia koža s jemným reliéfom je zvýraznnená bielou mriežkou a vytvára celistvý look pripomínajúci diamantom pokrytú hlavu z kolekcie šperkov Serpent Bohéme.

Prepracovaný dizajn vône Serpent Bohéme odhaľuje nadčasovú eleganciu a vytvára rovnováhu medzi tradíciou a modernosťou. Okázalý, avšak stále veľmi elegantný.

SERPENT BOHÈME: ASERTIVNÁ OSOBNOSŤ

Sebavedomá a odvážna… ženská a asertívna. Takáto je žena stojaca za zrodom tejto novej vône.

Tvárou novinky sa stala modelka Joséphine le Tutour, ktorá svojim úprimným pohľadom a roziatymi vlasmi ztelesňuje sebavedomú a nezávislú osobnosť Serpent Bohéme.

V bielej blúzke odhaľujúci náhrdelník Serpent Bohéme zachytila najkrajší výraz prirodzenej elegancie.

Serpent Bohéme od Boucheron kúpite exkluzívne v Marionnaud.

Zdroj foto: Boucheron, Marionnaud