Silvestrovská párty: 5 nápadov na štýlové stolovanie

Rozhodli ste sa zorganizovať silvestrovskú párty pre rodinu a priateľov u vás doma? Plánujete pripraviť nezabudnuteľnú rozlúčku so starým rokom plnú dobrej nálady, príjemnej hudby, skvelého jedla a pitia? Prekvapte svojich hostí perfektne prestretým slávnostným stolom, pri ktorom sa všetci budú cítiť sviatočne a uvoľnene. Prinášame vám päť nápadov na štýlové stolovanie, ktoré vám pomôže vytvoriť tú správnu silvestrovskú atmosféru. Prezrite si ich a vyberte to, ktoré najlepšie vyhovuje vášmu osobnému štýlu.

1. Stavte na klasickú kombináciu čiernej a zlatej

Poznáte niečo viac tradičné ako silvestrovský stôl odetý do slávnostnej čiernej a zlatej farby? Ak ste aj vy milovníkom tejto nadčasovej farebnej kombinácie, určite viete, že najdôležitejšie je docieliť, aby bola v rovnováhe miera ich použitia. Príliš veľa čiernej totiž môže vyvolať nepríjemné pochmúrne pocity, zatiaľ čo prebytok zlata môže byť pre oko príliš dráždivý. Na dosiahnutie dokonalej harmónie je preto ideálne siahnuť po jednej farbe, ktorá bude hrať dominantnú úlohu, a druhú farbu nechať, aby ju príjemne dotvorila.

2. Prineste trochu lesku striebrom

Ak ste už presýtení doplnkov a dekorácií v zlatom vyhotovení, zvážte tento rok ich výmenu za striebro. Striebro je dostatočne silná farba na to, aby vynikla sama osebe, ale zároveň sa veľmi dobre cíti aj v prítomnosti iných farieb. Strieborné doplnky dodajú výzdobe stola potrebný slávnostný ráz a súčasne oslnia hostí silnou dávkou elegancie. A čo je na tom najvzrušujúcejšie? Ten pocit, že ste sa aspoň na chvíľu ocitli v ľadovom kráľovstve.

3. Nebojte sa červenej

Červená je slávnostná farba, ktorou zaručene prežiarite celý stôl. A celkom určite aj ten silvestrovský. V prípade použitia tejto farby je skvelou voľbou zvoliť jeden-dva výraznejšie kusy, ktoré následne doplníte drobnými akcentmi zlata. Práve zlato-červená kombinácia pozdvihne vašu výzdobu a vytvorí ten správny efekt. Na nápadnom červenom obruse sa budú perfektne vynímať zlaté doplnky – elegantné svietniky, zaujímavý príbor či nevšedná dekorácia v podobe listu. 

4. Nalaďte sa na bláznivú nôtu

Kto povedal, že silvestrovský večierok musí byť len o udržiavaní všeobecne uznávaných tradícií? Konečne nadišiel čas, keď sa treba naplno odviazať! A prečo si k tomu nedopriať aj veselú výzdobu? Od balónov cez konfety až po slávnostné girlandy – to všetko sú silvestrovské dekorácie, s ktorými v tento deň vykúzlite zábavu rozhodne nielen deťom. A či už ste sa rozhodli hostiť len malý okruh svojich blízkych, alebo pozývate veľké množstvo priateľov, jedno je isté: každá správna silvestrovská párty sa začína špeciálnymi dekoráciami a, samozrejme, kvantami šampanského.

5. Na vlne aktuálnych trendov

Farbou roka 2020 sa podľa spoločnosti Pantone stala klasická modrá. Ide o nadčasový elegantný odtieň, ktorý mimoriadne svedčí aj slávnostnému stolu. Preto ak chcete ísť v šľapajach módnych trendov, urobíte správne, ak siahnete po silvestrovských dekoráciách v modrej. Modré obrúsky, dezertné tanieriky alebo sklené svietniky na čajové sviečky dodajú prestretému stolu čaro neobyčajnosti a výsledok poteší určite nielen vás, ale aj všetkých prítomných hostí.

Zdroj foto: westwing.sk, H&M