Nosí sa: Army boots

Túto zimu a jar si to ulicami budeme mašírovať. Trend chunky čižiem s robustnou platformou priniesla ako inak talianska značka Bottega Veneta, ktorá na sezónu F/W2019 obula modelky do mohutných ťažkých čižiem. Nasledovali Alexander McQueen či Prada s rôznymi variáciami chelsea a combat boots. V zime vás ochránia pred chladom, na jar dodajú vašim romantickým šatám ten správny grunge look. A čo je na nich najlepšie? Sú mega pohodlné! 

Punkové čižmy k obleku

A prečo nie? Inšpirácia evidentne pochádza z vojenských uniforiem, kedy sa nohavice zastrkovali do čižiem. Je to praktické do januárových pľačkaníc, kedy potrebujete mať nohy nielen v teple, ale aj chrániť spodnú časť nohavíc. Kombinovať môžete úzke nohavice s oversized sakom, alebo širšie, ktoré nasúkate ledabolo do čižiem. Dobre ukážu aj s džínsami. 

Ak preferujete aj v zimnom období šaty, nie je nič ľahšie, ako si vziať hrubšie pančuchy a namiesto podpätkov – komfortné čižmy. Nechajte sa inšpirovať stylingom influcenceriek z celého sveta. Army boots kombinujú s asymetrickými sakami, koženými nohavicami a kabátmi, oblekmi či športovými oversize bundami. Pri šatách a kabátoch je najlichotivejšia dĺžka tesne nad alebo pod kolená, aby lepšie vynikla forma samotných čižiem.

Jarná grunge princezná 

Army boots vám skvelo poslúžia aj na jar, kedy dokonale kontrastujú s nežnou romantikou šiat v štýle „baby doll“. Premeníte sa na grungeovú princeznú s „feelingom“ 90. rokov akou bola Courtney Love, manželka zosnulého Kurta Cobaina zo skupiny Nirvana. S obľubou kombinovala jemné živôtikové šaty s ťažkými šnurovacími topánkami. Ak sa o čižmy budete dôsledne starať, vydržia vám dlhé roky a svojím nadčasovým dizajnom sa stanú rebelským osviežením každého vášho outfitu.

Zdroj foto: Instagram, Pinterest, archív značiek

Viktória Vargová

redaktorka módy

"The joy of dressing is an art." John Galliano