S.O.S starostlivosť: toto sú kozmetické produkty, ktoré vám pomôžu

Svaly a kĺby štrajkujú, pokožka je citlivá a podráždená a vy si neviete rady? Práve pre tieto prípady by ste mali mať po ruke produkty, ktoré vašu pokožku nielen ošetria, ale aj ochránia. Prinášame vám zopár praktických kozmetickýchproduktov, ktoré si vo vašej domácej lekárničke rozhodne nájdu svoje miesto.

Starostlivosť o svaly a kĺby

Starostlivosť o kĺby, chrupavky a kosti veľmi často podceňujeme a zvyčajne ju začíname riešiť až s prichádzajúcimi problémami. No starať by sme sa o ne mali dopredu a myslieť na ne pri každej väčšej záťaži.Akékoľvek poškodenie kĺbov, svalov či šliach spôsobené chorobou, športom , ale aj prílišným hrbením za počítačom môže spôsobiť silné bolesti. Preto je kľúčové, aby sme mali doma po ruke produkty zložené z ingrediencií, ktoré účinne miernia bolesť svalov a kĺbov. Najideálnejšími sú v tomto prípade prírodné oleje ako napríklad rozmarínový olej, ktorý uľavuje od pocitu ťažkých nôh a podporuje detoxikáciu tela a tiež levanduľový olej, ktorý pokožky dokonale prekrví, uvoľni a regeneruje. Po ruke preto vždy majte balzam, ktorý obsahuje práve tieto prírodné ingrediencie. Vaše svaly a kĺby sa vám po náročnom dni určite odvďačia.

Suchá a podráždená pokožka

Vysychanie, popraskanie a hrubnutie pokožky spôsobujú najmä vonkajšie faktory, ako sú chlad, teplo, slnečné lúče, mráz,  príliš častý kontakt s vodou, zlé stravovanie alebo nedostatok hydratácie. Mnoho ľudí trpí na suchú pokožku predovšetkým počas zimných mesiacov, pretože chlad uberá koži jej vlhkosť a pružnosť.  Začať s liečbou suchej pokožky rúk, alebo jej prevenciou, môžete jednoducho a okamžite so správnymi produktami s upokojujúcim účinkom.  Ingrediencie ako nechtík lekársky, slnečnicový a ružový olej pomáhajú pri hojení, podporujú prirodzenú regeneráciu pokožky a pomáhajú hydratovať vysušenú a napätú pokožku. Kvalitný balzam, ktorý pozostáva z týchto zložiek by vo vašej domácej kozmetickej lekárničke jednoznačne nemal chýbať. Veľmi účinné sú tiež produkty obsahujúce aloe vera, ktoré pomôžu aj pri popáleninách a poraneniach pokožky.

Problematická pleť

Problematická pokožka je väčšinou spojená s mastným alebo zmiešaným typom pleti a má tendenciu vytvárať viac kožného mazu, než je nevyhnutné.  Mnoho z nás tento problém „získalo“ práve teraz, v období keď denne musíme na tvári nosiť ochrané rúška. Takáto pleť potrebuje viac pozornosti a individuálnu starostlivosť, aby zostala na pohľad matná bez akné a čiernych bodiek.  V takomto prípade vyskúšajte na produkty, obsahujúce olivový olej, ktorý napomáha k regenerácii kožných buniek a urýchľuje ich liečenie. Účinný je tieť včelí vosk, ktorý pomáha pri hojení drobných poranení a dezinfikuje pokožku. Ideálnou voĺbou je hustý balzam, alebo krém, ktorý obsahuje tieto účinné prírodné zložky.

www.biorganica.sk

Zdroj foto: biOrganica.sk