Prinášame vám 3 zaujímavé typy peňaženiek a ich praktické využitie

Každá žena potrebuje dobrú a kvalitnú peňaženku. Každej z nás však vyhovuje iná farba, typ a veľkosť. Zaujímavé je, že hoci peňaženky využívame dennodenne, pri ich výbere sme dosť vyberavé a naše peniaze a karty nevložíme do hocijakej z nich. Peňaženky nielen schovávajú naše peniaze, zároveň ukazujú náš osobitý štýl. 

Existujú rôzne typy dámskych peňaženiek. Niektoré sú vyrobené z kože, iné z látky či úplne iných materiálov. Niektoré z nich by sme mohli označiť ako nadčasové. Využívali sa aj desaťročia dozadu a využívajú sa dodnes. Ktoré to sú? 

Tradičné peňaženky

Slovom „tradičné“ označujeme štýlové dámske peňaženky, ktoré obsahujú veľa priehradiek pre karty, vnútorné vrecká a samostatný zazipsovaný priestor pre mince. Skvelé je, že v týchto peňaženkách má všetko svoje miesto a vy v nich nemáte chaos. Nie sú určené na nejakú udalosť, sú skrátka pre každodenné použitie. Niektoré z nich, ktoré majú užší tvar, sa vám bez problémov zmestia aj do zadného vrecka nohavíc. 

Cestovné peňaženky

Cestovné peňaženky mávajú navyše priehradku pre potrebné dokumenty, napríklad pas alebo cestovný lístok.Nie je nič lepšie než mať všetko na jednom mieste. Ak sa chystáte na cestu, mohli by ste tiež využiť malú cestovnú peňaženku, ktorá sa vám vojde aj do kabáta či bundy. Je určená predovšetkým na mince, ale zmestia sa vám do nej aj karty. Je dobrou voľbou, ak vás čaká deň, kedy chcete cestovať „naľahko“. 

Peňaženky na zápästie 

Tieto peňaženky majú pridaný pás alebo remienok, ktorý si zavesíte na zápästie. Tieto peňaženky sú zvyčajne väčšie a zmestí sa vám do nich aj mobil či kľúče. Sú to také malé kabelky do ruky. Ak chcete len odbehnúť niekam, napríklad do obchodu, tak takáto peňaženka vám bude určite nápomocná. 

Ak ste kabelkový typ a bežne nosíte kabelky do ruky, myslite na správnu veľkosť peňaženky, aby sa vám nestalo, že sa vám do kabelky nevojde. Ak si potrpíte na detaily, môžete zladiť dizajn vašej kabelky a peňaženky. 

Zdroj foto: Peakstock / Shutterstock.com