Dámsky oblek – na aké príležitosti ho nosiť

Kto povedal, že oblek môžu nosiť iba muži? Štýlová a elegantná žena by mala mať vo svojom šatníku aj tento kúsok oblečenia, vďaka ktorému získa štylizácia šik a profesionálny vzhľad. Tu je niekoľko rád, ako nosiť dámsky oblek.

Pre koho je dámsky oblek?

Samotný oblek je plný elegancie. Preto ho muži nosia na špeciálne slávnostné udalosti alebo obchodné rokovania na vysokej úrovni. Oblek je nielen determinantom štýlu, ale aj našou vizitkou – zdôrazňuje profesionalitu a dodáva sebavedomie. V ženskom šatníku môže oblek plniť rovnakú funkciu. Preto ho odporúčame najmä dámam, ktoré chcú dodať svojmu vzhľadu vážnosť a charakter. Nízke ženy v ňom budú vyzerať skvele – ak si k nemu obujú dámske lodičky, budú vyzerať nielen elegantne, ale tiež vážnejšie.

Klasický dámsky oblek

Pokiaľ ide o štylizácie so ženským oblekom, určite bude ideálny pre všetky druhy formálnych príležitostí. Ženy v podnikaní, ktoré sa často zúčastňujú na stretnutiach, ktoré si vyžadujú oficiálny a profesionálny vzhľad, by sa určite mali zamerať na styling pozostávajúci z obleku na mieru a nohavíc s pukom. K takémuto duu by ste mali mať oblečenú klasickú košeľu, najlepšie v odtieňoch bielej alebo modrej. Samotný oblek a nohavice by potom mali byť tmavšie, ale zároveň decentné. Vhodná bude čierna, tmavomodrá alebo grafitová. Takto zostavený outfit si vyžaduje aj vhodnú obuv. Dámy by si mali zvoliť dámske kožené lodičky na podpätkoch alebo plochej podrážke, ktoré dodajú celku štýlový vzhľad.

V biznis verzii je možné oblek kombinovať aj s košeľou a jednoduchou ceruzkou alebo rozšírenou sukňou cez koleno. Potom bude potrebné nosiť pančuchové nohavice a vysoké podpätky. Ploché topánky nebudú vyzerať dobre, preto by sa mali vyberať iba vo výnimočných situáciách, keď nie je možné obuť si topánky na vysokých podpätkoch. 

Ležérny dámsky oblek

Dámsky oblek sa dá úspešne obliecť pre každodenné štylizácie – do kancelárie, na univerzitu alebo na stretnutie s priateľmi. V takomto vydaní bude skvelou voľbou ten s výraznejšími farbami, vďaka ktorej formálny oblek nadobudne voľnejší charakter a zároveň sa stane výrazným akcentom štylizácie. Navrhujeme kombináciu pozostávajúcu z obleku fuksiovej farby, bieleho trička a rifľových rúrok, ktorá bude perfektne zladená s módnymi sneakersami, teniskami alebo balerínami. Dámy, ktoré chcú dodať svojmu vzhľadu ženskosť, môžu nosiť dámske lodičky na ihlovom podpätku, tiež vo fuksiovej farbe.

Módny vzhľad získame tým, že si oblečieme fľaškovo zelený oblek a jednoduché šaty krémovej farby s malými vzormi – všetko, čo musíte urobiť, je doplniť semišovými členkovými topánkami na vysokom podpätku alebo – vo voľnejšej verzii – klasickými workerami. 

Dámsky oblek môže byť skvelým prvkom formálneho aj každodenného outfitu. Kombináciou s vhodne zladeným príslušenstvom získame módny, elegantný vzhľad.

Zdroj foto: archív inzerenta