Príbeh dizajnérky a koncept značky Skvost

Lucia Šimončič, dizajnérka a zakladateľka značky Skvost, vyrastala v tvorivom rodinnom prostredí niekoľkých generácií umelcov. To zásadne ovplyvnilo jej vlastnú cestu estéta. Študovala textil na súkromnej umeleckej škole v Bratislave, nasledovalo štúdium módy a šperku na prestížnej Raffles College of Design and Commerce v Sydney. Práve tu Lucia podľahla kúzlu tvorby šperkov a čaru ich subtílnej dokonalosti.

Lucia Šimončič, dizajnérka a zakladateľka značky Skvost

Lucia spojila zmysel pre tradíciu s citom pre súčasnú eleganciu a zrodil sa Skvost – autorský šperk, precízne ručne šitá brošňa charakteristická svojim tvarom a dizajnom. K vybudovaniu vlastnej značky viedla ešte neľahká cesta vyžadujúca si trpezlivosť a mnoho energie. Dizajnérka sa obklopila tímom profesionálov, úspešne sa módnemu svetu predstavila na prestížnom podujatí Fashion LIVE, odštartovala predaj cez vlastný e-shop a partnerské kamenné obchody, a taktiež značka v roku 2018 získala Národnú cenu za komunikačný dizajn. Dnes je značka Skvost etablovaná nielen na slovenskom trhu. Čaro charakteristických šperkov dizajnérky Lucie Šimončič už objavili zákazníčky takmer v celej Európe, ako aj na ďalších kontinentoch. 

Každý šperk je vzácny originál. Pre výnimočné či každodenné príležitosti, keď žena potrebuje povestnú trblietku, aby vyzerala graciózne alebo oslňujúco. Brošne sú vyšívané z ľahunkých drahých korálok Miyuki, Swarovski kryštálov či perál a sú špeciálne navrhnuté tak, aby neťahali šaty. Unikátny kaleidoskop vytvorený z desiatok, dokonca stoviek farebných korálok, je vytvarovaný do perfektného tvaru rozety. Stupňovaný ligot, nádherné vzory a farebná snovosť sú navrhnuté so zámerom, že jediný element môže rozžiariť každú ženu. Koncept značky je inšpirovaný extravagantnou umelkyňou Grace Jones a ikonickou princeznou Grace Kelly. SKVOST je unikát svojho druhu:má šmrnc dnešnej popovej kultúry a noblesnú eleganciu starých čias. Je contemporary vintage. Dizajnérka Lucia Šimončič túži ukázať módnemu svetu ako znovu nosiť brošňu s gráciou à la Grace! 

Aktuálne sa produktové portfólio šperkov Skvost rozšírilo o unikátne náušnice, obojstranne nositeľné medajlóniky, ako aj extravagantné náramky. Dizajnérka pri ich tvorbe ostáva verná remeselnej zručnosti a každý model je ručne vyšívaným unikátom. Dizajn jednotlivých kolekcií vychádza z filozofie značky a inšpirácie, ktorú dizajnérka Lucia Šimončič nachádza aj v spätnej väzbe spokojných nositeliek jej autorských šperkov Skvost.

Šperky Skvost sú dostupné na www.skvostjewellery.com

Zdroj foto: Skvost