Monoi: Tajomstvo krásnej slnkom pobozkanej pokožky

Patríte tiež medzi ženy, ktoré si zamilovali rad Monoi de Tahiti od značky Yves Rocher? Opojná vôňa leta, ktorá pripomína dni strávené na pláži, je v ich sortimente už viac než 30 rokov! Poďme sa spoločne uniesť na vlne exotiky.

Základom radu Monoi de Tahiti od Yves Rocher je kokosový olej, ktorý zanecháva pokožku jemnejšiu a pružnejšiu. Jedinečnú vôňu prepožičiavajú tomuto radu kvety rastliny tiaré, ktoré sú v oleji macerované po dobu desiatich dní. Výsledkom je olej monoi, ktorý tvorí základ všetkých produktov z radu.

Monoi je taktiež vynikajúci nielen pre vašu pokožku, ale i pre vaše vlasy. Hodí sa pre všetky typy vlasov a chráni ich, keď idete napríklad plávať: stačí len aplikovať trochu oleja do končekov a dĺžok. Výsledkom sú lesklé a úžasne voňavé vlasy!

Ale pozor! Olej Monoi neobsahuje žiadnu ochranu proti slnku. Vaše opálenie s ním síce bude vyzerať prekrásne, ale neobsahuje žiadny ochranný faktor. Preto vždy používajte opaľovací krém, aby ste chránili pokožku pred slnečným žiarením.

Vyživujúci alebo suchý olej?

Rad Monoi de Tahiti prináša 3 rôzne typy olejov. Ktorý z nich si vybrať?

Suchý olej

Pokiaľ máte radšej ľahšie oleje, ktoré hydratujú pokožku, a zároveň nezanechávajú mastný film, určite siahnite po Suchom oleji na telo. Vďaka flakónu so sprejom sa ľahko aplikuje a zanecháva na pokožke len jemný a príjemný film. Dá sa rovnako ľahko aplikovať i na vlasy.

Vyživujúci olej

Ak dávate prednosť bohatším olejom, ktoré dodávajú pokožke viac vlhkosti, zvoľte tradičný Vyživujúci olej. Obsahuje 97 % tahitského oleja monoi a pokožku úžasne zjemňuje a prepožičiava jej jemnú vôňu. Môžete ho tiež použiť ako masku na vlasy alebo ho aplikovať pred každým umytím vlasov do končekov. Vďaka vyživujúcemu oleju budú vlasy krásne lesklé a jemné.

Hydratačný olej s trblietkami

Túžite po bronzovo trblietavej pokožke? V tom prípade určite neprehliadnite Hydratačný olej s trblietkami. Ocení ho predovšetkým slnkom pobozkaná pokožka, ktorej dodá intenzívnu hydratáciu i lesk.

Zdroj foto: Yves Rocher