Oblečte sa EKO! Týmito kúskami chránite prírodu, seba aj deti

Tiež by ste v týchto horúcich dňoch najradšej chodili tak, ako vás príroda stvorila? Obliekať sa však musíme, aj keď teplomer dosahuje rekordy. Našťastie, sú tu materiály, v ktorých sa budeme cítiť príjemne v teple aj v zime a ako bonus sú aj šetrné k prírode. 

Či už idete do práce, na ihrisko, piknik alebo večer na romantickú prechádzku ruka v ruke, v horúcich letných dňoch je každý kúsok oblečenia príťažou. Stačí však, ak si zvolíte oblečenie zo správneho materiálu a hneď sa budete cítiť sviežo a bezstarostne po celý deň. Navyše v kolekciách Tchibo sú tieto materiály vyrobené s ohľadom nielen na ľudí, ale aj na udržateľnosť životného prostredia. A to je oblasť, do ktorej sa určite oplatí investovať. S ohľadom na seba, no hlavne na budúce generácie. 

Tričká pre čistejšiu pôdu

V bavlnenom oblečení sa budete cítiť dobre, či už bude vonku plus 35 alebo mínus 15. Pri pestovaní biobavlny sa používajú výlučne prírodné prostriedky, teda žiadne pesticídy ani chemické hnojivá. Tieto opatrenia vedú k zachovaniu úrodnosti pôdy, úspore vody, ochrane životného prostredia aj zdravia ľudí, vstupujúcich do procesu pestovania bavlny v ekologickej produkcii. Chcete vedieť, koľko vaní plných vody sa ročne ušetrí pestovaním biobavlny? Dozviete sa na www.tchibo.sk!

V udržateľných materiáloch z Tchibo sa cítite vždy príjemne, či už sú to šaty, alebo návliečky.

Plavky pre čistejšie moria

Pýtate sa, ako sa staré plasty zmenia na tričko alebo legíny? Rybárske siete, PET fľaše a iný nylonový odpad, vylovený z hlbín morí a oceánov, sa pretvorí na renegerovaný nylol ECONYL® a z jeho vlákien sa utká tkanina. Tak sa dá spojiť udržateľnosť so športovaním, prispieť k čistote morí a oceánov a celkovo k ochrane životného prostredia.

Malý kúsok odevu s veľkým pozitívnym dopadom na prírodu.

Pyžamá pre zdravšie lesy

Materiály s viskózou od Lenzing a viskózou Livaeco™ sú nádherne mäkké a splývavé. Obe celulózové vlákna sa vyrábajú z dreva zo zodpovedného lesného hospodárstva spôsobom, ktorý šetrí vodu aj energiu a sú kompletne biologicky odbúrateľné. 

Materiály z viskózy od Lenzing sú mimoriadne pohodlné, ako napríklad toto rebrované pyžamo z Tchibo.

Športové oblečenie pre čistejší vzduch

Pohyb v prepotenom tričku prináša so sebou riziko stuhnutia svalov či prechladnutia. V športovom oblečení s úpravou DryActive Plus je vlhkosť z tela odvádzaná preč a textílie rýchlejšie schnú, takže máte pri športovaní väčší komfort. Úprava na báze oleja z mikrorias je biologicky dobre odbúrateľná a zanecháva až 15-krát menšiu uhlíkovú stopu ako podobné syntetické úpravy. Biologicky odbúrateľná je aj ekologická impregnácia ecorepel® bez škodlivých fluórkarbóny PFC. Okolo vlákien tkaniny vytvorí tenký impregnačný film a zostáva zachovaná aj po vypratí. Voda či blato tak do oblečenia nevsiaknu, ale sa na ňom zrazia do kvapiek.

Pri cvičení je dôležité o oblečení ani nevedieť. Tchibo vie, ako na to.

Farby pre ochranu klímy

Farby EarthColors®, ktoré používa na farbenie svojho oblečenia Tchibo, sa vyrábajú z rastlinných odpadov z poľnohospodárskej produkcie. Prostredníctvom upcyklácie zvyškov serenoy plazivej a repy a tiež vďaka trvalo udržateľnému procesu výroby sú chránené zdroje a znižuje sa spotreba vody a energie.

V Tchibo nájdete ponuku oblečenia aj doplnkov z materiálov príjemných pre všetkých.

Ešte o trochu viac udržateľnosti

Pokiaľ je výrobok certifikovaný podľa Global Organic Textile Standard, môžete si byť istí, že sa v celom výrobnom reťazci nepoužívajú nebezpečné chemikálie a kritické zložky a navyše sa dbá aj na dodržiavanie sociálnych kritérií. Certifikát GOTS je teda možné chápať ako akúsi nadstavbu k označeniu bio. Podobne ako certifikát Grüner Knopf, informujúci o tom, že oblečenie neobsahuje žiadne škodlivé látky.

Pozrite si celú ponuku Tchibo a nájdete oveľa viac, než ste čakali!

Zdroj foto: Tchibo