Dobrá vec sa podarila: SodaStream podporuje reprezentantov Slovenska na Špeciálnych olympiádach

Špeciálne olympiády Slovensko dávajú športovcom s intelektuálnym znevýhodnením šancu ukázať, čo v nich je, prekonať samých seba a prežiť radosť z účasti na pretekoch a z víťazstva. Celoročným cyklom tréningov a súťaží doma aj vo svete v rôznych športoch vytvárajú pre deti aj dospelých s intelektuálnym znevýhodnením nové príležitosti na rozvíjanie ich fyzických a duševných schopností. 

Dobrá vec sa podarila: SodaStream podporuje reprezentantov Slovenska na Špeciálnych olympiádach
Prezidentka Špeciálnych olympiád Slovensko Dominika Nestarcová, Mária Smejová ako zástupkyňa za SodaStream, reprezentant v zjazdovom lyžovaní Andrej Petrík a národná riaditeľka ŠOS Eva Gažová.

Zástupcovia spoločnosti FAST PLUS, a. s., ktorá je výhradným distribútorom značky SodaStream pre Slovensko, sa rozhodli podporiť pitný režim zanietených športovcov prístrojmi a fľašami z limitovanej slovenskej edície. Tie budú naši reprezentanti používať už v športovej príprave na Špeciálne olympiády, ktorá je v plnom prúde. Fľaše SodaStream s čičmianskym vzorom sa stanú aj exkluzívnym doplnkom výpravy na Svetové zimné hry Špeciálnych olympiád, ktoré sa budú konať v januári 2022 v ruskej Kazani. 

Zaujímavosťou je, že tak ako SodaStream, aj Špeciálne olympiády Slovensko používajú  čičmiansky motív ako slovenský exkluzívny vzor jedinečnosti našej krajiny. Čičmianske vzory budú mať športovci s intelektuálnym znevýhodnením na svojom oblečení na Otváracom aj Záverečnom ceremoniáli, na stupni víťazov, ako aj na súťažnom, resp. pretekárskom oblečení. 

Dobrá vec sa podarila: SodaStream podporuje reprezentantov Slovenska na Špeciálnych olympiádach
Za všetkých reprezentantov nadšene prevzal fľaše a prístroj SodaStream Andrej Petrík.

Naše fľaše zo špeciálnej národnej edície svojou originalitou vynikajú medzi ostatnými národnými fľašami SodaStream. Preto sme nimi chceli podporiť výnimočných, snaživých ľudí. Našli sme ich  v našich športovcoch, ktorí nás budú reprezentovať na Špeciálnych olympiádach,“ prezradila Mária Smejová zo spoločnosti Fast Plus. „Mňa osobne mrzí, že o týchto talentovaných a úspešných ľuďoch takmer nepočuť. Tvrdo trénujú, tešia sa z každého úspechu a každá prehra ich ešte viac poháňa k prekonaniu samých seba. Intelektuálne znevýhodnení športovci majú rovnakú chuť víťaziť a sú rovnako hrdí na možnosť reprezentovať Slovensko, ako každý iný športový reprezentant,“ dodala Mária Smejová. 

Dobrá vec sa podarila: SodaStream podporuje reprezentantov Slovenska na Špeciálnych olympiádach
Radosť na oboch stranách. Mária Smejová so zjazdovým lyžiarom Andrejom Petríkom, ktorý bude reprezentovať Slovensko na Svetových hrách Špeciálnych olympiád v Kazani 2022.

Inklúzia je u nás ešte stále v plienkach, pritom spôsobov, ako žiť s rôznorodosťou je nekonečné množstvo. Spojením týchto dvoch špeciálnych projektov sme chceli vyjadriť podporu našim intelektuálne znevýhodneným reprezentantom na Špeciálnych olympiádach a zároveň aj upriamiť pozornosť na túto skupinu ľudí, ktorí robia dobré meno Slovensku,“ ozrejmuje vznik projektu Michaela Hanáková z PR agentúry 10/10 Communications.

Národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko Eva Gažová netají nadšenie zo spolupráce. „Ďakujeme SodaStreamu za starostlivosť o pitný režim športovcov s intelektuálnym znevýhodnením. Tak ako ÚĽUV, ktorý daroval výprave čiapky, šále a rukavice s čičmianskym vzorom, tak je spojitosť so značkou SodaStream viac ako vítaná a vážená, pretože jej zmýšľanie o prezentácii krajiny a našich slovenských hodnôt je rovnaké. Táto podpora slovenských reprezentantov s intelektuálnym znevýhodnením dodáva spolupráci hodnotu porozumenia a inklúzie,“ povedala pri príležitosti odovzdávania fliaš intelektuálne znevýhodneným športovcom národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko Eva Gažová. A odkaz športovcov pre SodaStream? Znel jasne: STE SPECIAL!  #smespecial

Zdroj foto: SodaStream

Značky: PR