Móda na tropické dni. Čo nosiť a čomu sa vyhnúť počas najhorúcejších letných mesiacov?

Teploty vonku siahajú do tropických výšok a preto je dôležité zvoliť oblečenie v ktorom sa budeme aj počas vysokých teplôt cítiť príjemne. Najmä výber vhodných materiálov sa v horúcich letných dňoch stáva kľúčovým. Do akých modelov a materiálov teda počas leta investovať a čomu sa naopak vyhnúť?

Pozor na umeliny!

Zasiahla nás vlna horúčav, a tak mnohí z nás ráno stoja pri skrini a premýšľajú, čo si obliecť. Nejde však ani tak o to, aké oblečenie zvolíte, ale skôr z akého materiálu je vyrobené. Nevhodne zvolený materiál totiž môže výrazne zachytávať vlhkosť a zabraňovať dostatočnému dýchaniu pokožky. Preto sa počas horúcich dní rozhodne vyhnite umelým vláknam a hrubým látkam. Polyester a iné umelé textílie totiž fungujú v podstate ako skleník, čiže pokožka v nich nedýcha. Tieto materiály nielenže nie sú vzdušné, ale sú značne odolné voči vode, takže nepohlcujú ani pot, a teda ani neželaný pach. Dokonca aj náš milovaný denim je ťažká a nie príliš priedušná látka, preto je na leto veľmi nepraktická. V horúcich dňoch by sme mali jednoznačne siahnuť po prírodných vláknach, ktoré absorbujú vlhkosť pri potení, čo umožní vášmu telu rýchlejšie vychladnúť A ktorý prírodný materiál je na horúce dni ten najvhodnejší?

Vzdušný ľan 

Materiál, ktorý  v letných horúčavách najviac oceníte, je jednoznačne ľan. Ľahký a vzdušný ľan je na sparné dni ako stvorený. Ide o jeden z najľahších a zároveň najpevnejších prírodných materiálov, ktorý sa jednoducho perie, rýchlo schne a navyše chráni aj  proti UV žiareniu. Jeho malou nevýhodou je jeho krčivosť, ktorá je však pre ľanové oblečenie charakteristická. Preto sa s praktických dôvodov často kombinuje s inými materiálmi, akými sú bavlna či viskóza. Veľmi obľúbené sú v letných mesiacoch najmä ľanové nohavice širšieho strihu ale aj ľahké blúzky či tuniky. Ľan je nevyhnutnosťou každého dovolenkového šatníka no miesto si našiel aj ako súčasť kostýmov či samotného saka. Takže ho určite oceníte nielen počas najhorúcejších dní v kancelárii, ale aj v meste či na prechádzke v prírode.

Nevyhnutný doplnok, ktorý ochráni

Určite počúvate z každej strany, že v lete bez aplikácie opaľovacieho krému ani na krok! No treba povedať, že najlepšia ochrana proti UV žiareniu nie je opaľovací krém (aj keď aj ten je veľmi dôležitý), ale tieň! Preto majte v lete vždy po roke klobúk. Nákupom takéhoto originálneho doplnku, ktorý využijete nielen na pláž, ale aj na piknik s priateľmi, či do mesta, ohromíte svoje okolie a navyše bude vaša pleť v bezpečí od silného UV žiarenia. Rafinovane pôsobí najmä v kombinácii s ľahkými, romantickými šatami či ľanovým kostýmom. Takto vyzbrojená môžete celý outfit doplniť aj kvalitnými slnečnými okuliarmi a ľahkou kabelkou. Rozhodne štýlové aj praktické  must-have letných dní!

Klobúk BORG, Björn Borg, www.upbrands.sk | Okuliare, Björn Borg, www.upbrands.sk | Čierna slamená kabelka, www.primadonnacollection.sk | Malá okrúhla kabelka, , www.primadonnacollection.sk | Čierny slamený klobúk, www.cellbes.sk | Béžový slamený klobúk, www.cellbes.sk | Béžové ľanové šaty, www.cellbes.sk | Biela ľanová tunika, www.cellbes.sk | Ružová ľanová blúzka, www.cellbes.sk | Čierne ľanové nohavice, www.cellbes.sk | Biele ľanové tričko, www.cellbes.sk | Béžové ľanové šortky, www.cellbes.sk | Kostým z prímesou ľanu, www.cellbes.sk

Zdroj foto: cellbes.sk, upbrands.sk, primadonnacollection.sk