Oblečenie pre home office, tj. pohodlné domáce štylizácie

Je tričko s potlačou a teplákmi oblečením vhodným do práce? Áno, ak tú prácu robíme z pohodlia nášho domova. Počas výkonu pracovných povinností na diaľku sa väčšina z nás vzdáva prísneho dress code v prospech oveľa pohodlnejšieho oblečenia, ktoré neobmedzuje slobodu pohybu. Je to dobrý nápad? Čo by sa malo obliekať počas home office?

Nech žije pohodlie a sloboda!

Pre mnoho ľudí je výkon povinností na diaľku rovnaký ako možnosť „pracovať v pyžame“. To však nie je najlepší nápad – v záujme väčšej motivácie k práci a zabránenia toho, aby sa po sobe nasledujúce dni zlúčili do jedného, stojí za to vyvinúť rituály, ktoré oddelia súkromnú sféru od profesionálnej. Jednou z najúčinnejších metód na dosiahnutie tohto cieľa je sadnúť si k počítaču až po rannej sprche, po prezlečení sa do „každodenného“ oblečenia a po raňajkách alebo vypití kávy.

To samozrejme neznamená, že musíme celý deň vyzerať ako modelka z časopisu alebo sedieť v nepohodlnom oblečení. Stojí za to si pripomenúť, že sedenie po mnoho hodín v tesných džínsoch alebo v iných nepružných tesne priliehajúcich látkach narušuje krvný obeh, čo spôsobuje kŕčové žily, celulitídu, opuchy a ešte vážnejšie ochorenie. Z tohto dôvodu, ak máte takú možnosť, je lepšie zvoliť mäkké a pohodlné oblečenie, ktoré nám poskytne najväčšie možné pohodlie.

Ako oblečenie pre home office sú ideálne napríklad teplákové súpravy a tričká, najmä tie z prírodných tkanín. Bavlna je mäkká, pružná a príjemná na dotyk a čo viac, nespôsobuje alergické reakcie. Skvelou voľbou budú tiež legíny v kombinácii s dlhším svetrom alebo mikinou oversize. Pružný materiál sa prispôsobuje telu, neobmedzuje pohyby a netlačí pokožku, čo má veľký význam, keď trávime väčšinu dňa v neprirodzenej polohe.

Čo na seba počas telekonferencie?

Samozrejme aj počas home office môžu nastať situácie, kedy športové oblečenie nebude tou najlepšou voľbou. Ak čakáme na videokonferenciu, stojí za to zmeniť štylizáciu na takú, ktorá nám bude stále poskytovať pohodlie a zároveň sa nebude líšiť eleganciou od toho, čo zvyčajne nosíme v kancelárii. Môžu to byť napríklad pružné a pohodlné šaty z pleteného alebo mikinového materiálu. Veľmi dobre sa tiež bude hodiť klasická košeľa a sako, rovnako ako cigaretové nohavice voľného strihu.

Zdroj foto: selfieroom.com