NOSE: Cesta okolo sveta s François Demachy, parfumérom značky Dior

François Demachy, prvotriedny parfumér módneho domu Dior, režiséri Arthur de Kersauson a Clément Beauvais, 2 roky na cestách okolo sveta strávených hľadaním unikátnych ingrediencií a dokument NOSE, a smell-good movie, ako výsledok vďaka ktorému môžete aj vy nahliadnuť do fascinujúceho sveta parfumov.

Počas dvoch rokov parfuméra François Demachy sprevádzali po ceste okolo sveta za inšpiráciou a hľadaním drahocenných a tradične kvalitných surovín dokumentaristi, režiséri Arthur de Kersauson a Clément Beauvais, ktorí prinášajú prostredníctvom dokumentu NOSE pohľad do tajov sveta parfumov.

Od májových ruží v Grasse po kalábrijský bergamot, cez indonézske pačuli a srílanské santalové drevo, je dokument NOSE neuveriteľnou cestou, počas ktorej objavíte jedinečné oblasti, ktoré naďalej fungujú vďaka podpore módneho domu Dior, ktorý chce používať pre svoje parfumy iba tie najkvalitnejšie suroviny.

Korene parfumov Dior ležia v Grasse. Christian Dior vysadil celé polia ruží a jasmínu v “Château de La Colle Noire” v Montauroux, rovnako ako jeho sestra Catherine, ktorá žila neďaleko na “Naysses” v Callian. Už niekoľko rokov sa Dior parfumy tvoria v srdci Grasse, v kreatívnom laboratóriu François Demachy v Fontaines Parfumées, kde sníva o parfumoch budúcnosti prostredníctvom tých najlepších kvetov regiónu.

Väčšina partnerov módneho domu Dior v Grasse sú ženy. François Demachy si to vysvetľuje tým, že pravdepodobne práve ženy sú schopné urobiť zmeny skôr ako muži. To by podľa neho vysvetľovalo aj revival, ktorý dnes Grasse zažíva. Nakoniec dodáva „Som presvedčený, že ženy vedia zmeniť svoj život, aby mohli lepšie meniť veci okolo seba.“

„Grasse je miesto, kde sa to všetko začalo a kde to všetko pokračuje aj dnes. Osobne som vyrastal v Grasse, toto mesto ma formovalo. Stal som sa parfumérom, ťažil som z odborných znalostí starších a žil som medzi kvetinovými poľami. Grasse dlžím všetko a chcel som vrátiť to, čo mi dalo.“ François Demachy

Kruh je uzavretý. Kvety Dior pre parfumy Dior. Táto mantra, ktorá vedie módny dom Dior na avenue Montaigne už viac ako 15 rokov, potvrdzuje dôležitosť vyberaných materiálov. Výnimočné kvety a ďalšie suroviny sa tak získavajú pre parfumy Dior vďaka mnohonásobným exkluzívnym partnerstvám s lokálnymi producentmi z celého sveta.

Dokument NOSE je už dostupný prostredníctvom Apple TV, Amazon Prime Video, Google Play, Canal VOD a pre predplatiteľov Amazon Prime. 

Zdroj foto: Dior