Objavte toto leto krásy Demänovskej doliny a Jasnej

Toto leto bude proti tým ostatným netradičné. Obmedzenia v cestovaní kvôli pandémii koronavírusu zmenili plány väčšiny Slovákov a tí, ktorí chcú dovolenkovať, hľadajú ideálne miesto na Slovensku. Najviac Slovákov ale bude uprednostňovať Tatry. Sú našim klenotom a preto sú prvou voľbou väčšiny Slovákov.

Ak ale chcete zažiť peknú dovolenku v našich horách, v krásnom prostredí, odporúčame vám zavítať do Demänovskej doliny a do Jasnej.

Výber z rôznych ubytovacích zariadení

V Demänovskej doline si môžete vybrať s veľkého množstva ubytovacích zariadení. Pribudli nové ubytovacie zariadenia, ktoré ponúkajú luxus, ale nájdete tu aj klasické horské hotely s prvkami dreva, či dokonca apartmánové domy. Ak hľadáte pekný hotel na Liptove, odporúčame vám hľadať ho hlavne v Demänovskej doline a v Jasnej. Jasná sa nachádza v samom závere Demänovskej doliny a je známa aj kvôli modernému lyžiarskemu stredisku. Na tom vám ale teraz záležať až tak nebude, keďže je leto.

Čo všetko sa oplatí pozrieť?

Demänovská dolina je známa tým, že dlho bola bezzásahovou oblasťou. Nájdete tu jaskynný systém, ktorý nájdete málokde v strednej Európe. V začiatku tejto doliny si môžete pozrieť Demänovskú ľadovú jaskyňu a Demänovskú jaskyňu Slobody. Do týchto jaskýň sa ale poriadne oblečte, aby vám v nich nebola zima. Prvá menovaná jaskyňa je považovaná za jednu z najstarších v strednej Európe. Ani ste nevedeli, že tu máme takýto skvost, či?

Okrem jaskýň odporúčame prechádzku k Vrbickému plesu, ktorú zvládnu aj tí najmenší.

Ak ale chcete ísť na turistiku, odporúčame Dereše, Chopok, ale aj Ďumbier. Na týchto vrcholoch je dobré mať turistické ďalekohľady, ktoré vám ukážu vzdialenejšie vrcholy. Z hrebeňa Nízkych Tatier máte pekný výhľad na Horehronie, ale aj na celý Liptov, vrátane Vysokých Tatier.

Objavte krásy Demänovskej doliny a Jasnej a okrem prechádzok po stredisku a wellnessu v hoteli si vychutnajte aj výhľady z vyššej nadmorskej výšky.

Autor/zdroj foto: MarekZatko / Shutterstock.com