Nosí sa: Šperky inšpirované oceánom

Ovládli módny svet a to leto ešte ani poriadne nezačalo! Šperky inšpirované oceánom sú neprehliadnuteľné – na Instagrame, u dizajnérov aj v bižutérií. Viete, kde sa vzal najhorúcejší trend sezóny a ako ho nosiť?

Pripomienka slnečných dní, suvenír z dovolenky, aj netradičný módny doplnok. Šperky inšpirované mušlami najrôznejších tvarov sú v móde. Nosia sa na náramkoch na ruky aj nohy, náhrdelníkoch či náušniciach, odkiaľ ale prišli? Vkusné doplnky sme si mohli všimnúť u blogeriek, najmä tých, ktoré ich nosili aj keď ešte neboli populárne. Na otázku, či stoja za touto mániou práve ony odpovedať nevieme. Čo však vieme celkom určite je, že módny ošiaľ svojim vznikom spôsobila značka Mayol, ktorú v Grécku založila Marianna Derizioti a jej mama. Značka Mayol svojim názvom ctí známeho potápača a držiteľa mnohých svetových rekordov vo voľnom potápaní, Jacqquesa Mayola.

Všetky šperky sú ručne vyrábané v Grécku z miestnych materiálov. Inšpirované Gréckym slnkom a plážami, exotickou krajinou a hudbou 80-tych rokov, ktorá vždy hrá pri vytváraní týchto rozprávkových kúskov. Šperky sú pozlátené 24 karátovým zlatom a doplnené Swarovski krištáľmi, alebo perlami. Značku MAYOL milujú celosvetovo známe blogerky, fashionistky i celebrity. U nás ju kúpite v CUBE, Moloku a na moloko.sk

Trend miluje aj módna blogerka Janni Olsson Delér

Zdroj foto: pinterest.com, moloko.sk, janniolssondeler.com