Nezabudnuteľné Valentínske rande: Bratislava

Valentín sa nezastaviteľne blíži a preto sme si pre vás pripravili hneď niekoľko tipov na dokonalé romantické rande, ktorými môžete potešiť svoju polovičku. S našimi odporúčaniami určite zabodujete a nasýtite nielen chuťové poháriky ale i dušu. Poďte s nami dnes na rande v Bratislave.

Valentínska ponuka v Giselle

Mint Concept

Ak máte náladu svoje chuťové bunky rozmaznávať už od rána odporúčame navštíviť Mint Concept, kde nájdete výnimočnú ponuku raňajok ale i jedál počas celého dňa. Mint má aktuálne 4 prevádzky, takže ste takmer vždy blízko.

Všetky chutné pokrmy si v Mint concepte pripravujú sami, takže sa môžete 100% spoľahnúť na čerstvosť jedla a jeho plnohodnotnú chuť. Za redakciu odporúčame na raňajky maslový croissant čo je klasika, ktorá vždy dobre padne. V prípade, že sa chcete ponoriť do skúmania viacerých chutí určite si vyberte french toast alebo ciabattu so špenátom a vajcom benedict. Počas dňa máte široký výber jedál od cestovín či šalátov až po pizzu, my však odporúčame pizzettu, o ktorú sa môžete podeliť aj so svojou polovičkou

Giselle

Jeden z najčarovnejších podnikov v Bratislave ponúka okrem krásnych a azda najchutnejších zákuskov aj dychberúce výhľady priamo na hrad, ktorý je na skok. My sa vždy do Giselle tešíme na raňajky, ktoré sú v ponuke počas celého dňa. Po najlepšiom plnenom croissante s pestom, parmezánom a prosciutom sa vždy vydáme preskúmať aj vytrínku s koláčikmi, kde počas Valentína nájdete aj špeciálne srdiečkové zákusky. Čo vaša polovička určite ocení sú aj krásne fotogenické priestory a celé menu, a tak z rande môžete mať aj nádhernú fotku na pamiatku.

Gatto Matto

Pre chuť Talianska odporúčame navštíviť rozhodne Gatto Matto, kde Vás dostane chrumkavá pizza. Skvelé je, že majú v ponuke aj menšiu verziu, a tak si môže každý z dvojice vychutnať svojú obľúbenú voľbu, ktorú bez problémov zvládne. Okrem pizze si však pochutnáte aj na výnimočnej paste či dezertoch, ktoré doplní výberové víno či sladučké nealko v podobe limonády z ruží a liči, ktorou istotne zabodujete. Tento priam dokonalý Valentínsky nápoj vám prinesú v priesvitnom pohári a jeho jemne rúžovú farbu doplnia na vrchu sušené ruže, no nie je to romantické?

Tip redakcie: Pri najbližšej návšteve ochutnajte pizzu s figovým džemom, je to lahôdka pod názvom Crudo.

Thaimai

Oceňované Pad Thai a chute ázie odporúčame skúmať na Antolskej v podniku Thai Mai. V nenápadnej budove kúsok za nemocnicou sa totiž skrýva hotový poklad, vďaka ktorému na rande, tak skoro nezabudnete. Vybrať si môžete z viacerých variánt, ktoré vám bez problémov pripravia a naservírujú. Koncept open kitchen ponúka aj vizuálny zážitok z prípravy jedál, počas, ktorého si môžete vychutnávať svieže nápoje či zmyseľné víno. Atmosféra podniku je večer snáď najkúzejnešia, preto odporúčame urobiť rezerváciu vopred aby ste svoje miesto mali isté. Po autentických chutiach ázie sa môžete vydať na príjemnú prechádzku okolo neďalekého Draždiaku a podtrhnúť, tak romantiku vzájomným rozhovorom.

Zdroj foto: archív a sociálne siete podnikov, Mint Concept, Giselle, Gatto Matto a Thaimai