Nedokážete cez leto efektívne zatieniť vašu domácnosť?

Počas letných horúčav, ktoré na našom území prevládajú v posledných týždňoch, určite naplno využívate akúkoľvek formu tienenia vašej domácnosti akú máte na oknách namontovanú. A ak ste s vašim aktuálnym tienením nespokojná, je čas ho vymeniť.

Aby si slnečné lúče nenašli žiadnu škáru

Na rozdiel od zimy, keď zaťahujeme žalúzie, rolety alebo závesy len večer, aby nám zvedaví susedia nenazerali do okien, keď máme zasvietené, cez letné horúčavy máme všetky tieto tieniace prvky väčšinu dňa zatiahnuté. Dôvod je jednoduchý. V neklimatizovanom interiéri býva často príliš horúco aj bez toho, aby dovnútra celý deň cez okná priamo svietili slnečné lúče.

Preto je potrebné účinné tienenie, ktoré bude ako presné tesnenia na mieru. Neprepustí nič, čo by ste nechcela. A aj keď stále väčšina využíva tieniace prvky montované zvnútra, lepšou voľbou by mohli byť tie vonkajšie.

Tienenie zvonka má dodatočné výhody

Či si zvolíte účinné vonkajšie rolety, alebo rovnako efektívne vonkajšie žalúzie, určite nebudete sklamaná. Okrem toho, že obe sú veľmi trendové doplnky každého okna, samozrejme aj účinne tienia váš interiér.

Pri takýchto vonkajších tieniacich prvkoch to však nie je len o zabraňovaní ostrým slnečným lúčom, aby prenikli do vášho interiéru, ale aj o tom, že tieniace prvky vytvoria ďalšiu „vrstvu“ medzi horúčavou vonku a vašim interiérom. Účinnejšie tak tepelne izolujú váš interiér.

A to nielen v lete, ale aj v zime, keď má chlad ďalšiu „prekážku“ ak by chcel preniknúť do vašej vykúrenej domácnosti. A viete komu ešte postavíte do cesty prekážku ak použijete vonkajšie rolety, či žalúzie? No predsa každému zlodejovi, ktorý by sa chcel do vášho obydlia dostať cez okno. Netvrdíme, že sa vďaka tieniacej technike stane z vášho domova nedobytná pevnosť, ale predsa len je to ďalšia prekážka naviac pre každého neželaného návštevníka.

Zdroj foto: Autor: Studio Harmony / Shutterstock.com