Nečakajte na Valentína! 3 tipy na láskyplné kávičky, aké ste ešte neochutnali

Pre zamilovaných kávičkárov môže byť sviatok zaľúbených milou príležitosťou na objavovanie nových kávových chutí. Skúste niektorý z našich receptov, prebúdzajúcich zmysly aj srdce.Sviatok zamilovaných sa blíži, vy však nemusíte čakať, aby ste svojej láske pripravili niektorý z výnimočných receptov, prebúdzajúcich zmysly aj srdce.

Sviatok zamilovaných je príležitosťou nielen na vyjadrenie lásky, ale aj na spoločné užívanie si malých radostí života, ako sú spoločné chvíle s kávou, tou vernou spoločníčkou, ktorá nás hreje vo všetkých životných okamihoch.

Romantické ráno s láskou

Nič nezobudí lásku príjemnejšie ako vôňa čerstvo pripravenej kávy. Na deň zamilovaných si môžete vychutnať spoločné ráno s kávou pripravenou so starostlivosťou a láskou. Pripravená káva môže byť ako elixír, ktorý prebúdza nielen vaše zmysly, ale aj vaše srdce.

Náš prebúdzací tip: Karamelové macchiato

Postup je veľmi jednoduchý: Napenené mlieko nalejete do vysokého pohára a doň pripravíte espresso z kapsule Cafissimo Espresso Caramel.

Šálka plná lásky

Prečo by ste mali piť zo svojej obyčajnej šálky, keď môžete mať šálku plnú lásky? Investujte do elegantnej šálky s výrazným nápisom alebo obrázkom, ktorý pripomína vašu špeciálnu vzájomnú lásku. Káva chutí ešte lepšie, keď ju pijete zo šálky, ktorá vás hreje nielen zvnútra.

Náš vášnivý tip: Ľadové malinové espresso

 • 1 kapsula Espresso Crème Brûlée
 • 40 g mrazených malín 
 • 2 – 3 kocky ľadu
 • Na ozdobu: Čerstvé maliny a lístky mäty

Mrazené maliny rozmixujte, dajte do šálky na kávu a pridajte kocky ľadu. Do tejto šálky pripravte espresso z kapsule Espresso Crème Brûlée a hotový nápoj dozdobte čerstvými malinami a lístkami mäty.

Láskavý kávový rituál

Vyhraďte si čas na spoločné pitie kávy ako súčasť vášho vlastného rituálu. Môže to byť krátka prestávka po obede alebo pokojné víkendové popoludnie. Užívajte si chvíle ticha a pohody s láskou v každom dúšku.

Náš pohodový tip: Tiramisu frappé

 • 1 kapsula Espresso Tiramisu
 • Čokoládová zmrzlina
 • 1 – 2 podlhovasté piškóty
 • 100 ml mlieka
 • strúhaná čokoláda

Do pohára na latte macchiato nalejte zmrzlinu a na ňu nalámané piškóty. Priamo do pohára pripravte Espresso Tiramisu. Mlieko napeňte pomocou napeňovača a pridajte do pohára. Môžete ozdobiť strúhanou čokoládou.

Káva, ktorá zahrieva

Ak je vonku chladno, pripravte si teplú kávu a schovajte sa pod deku. Vytvorte si útulné miesto, kde sa môžete spolu schovať pred zimou a vychutnávať si vzájomnú prítomnosť. Káva sa stáva spoločníkom nielen na zohriatie, ale aj na zdieľanie hrejivých okamihov.

Náš zahrievajúci tip: Gentleman’s Dream

 • 1 kapsula Espresso Double Choc
 • 10 ml kávového likéru
 • 1 polievková lyžica šľahanej smotany
 • 20 ml whisky

Pripravte si Espresso Double Choc. Do pohára nalejte whisky, kávový likér a espresso a premiešajte. Drink prelejte do pohára na espresso a dozdobte šľahačkou.

Objavte nové chute a vône

Pre zamilovaných kávičkárov môže byť sviatok zaľúbených aj príležitosťou na objavovanie nových chutí a vôní kávy. Kávová degustácia je vždy zábavným a vzrušujúcim zážitkom! Pripravte si spoločne rôzne druhy kávy Tchibo a objavujte ich unikátne nuansy. 

Potešte kávovým darčekom

Prekvapte svojho milovaného originálnym kávovým darčekom. Môže to byť špeciálna zmes kávy, elegantný kávovar, alebo pomôcky na prípravu dokonalého kávového nápoja. Všetko, čo sa kávy týka a ešte viac nájdete v predajniach Tchibo a na tchibo.sk

Zdroj foto: Tchibo