Kozmetika na hory. Bez týchto pleťových produktov sa na lyžovačke neobídete!

Sezóna lyžovačiek je v plnom prúde. Ak sa na hory chystáte v najbližších týždňoch aj vy, poradíme vám akú pleťovú  kozmetiku si zbaliť. Chladné počasie, studený vietor, či horské slnko dokážu dať totiž vašej pokožke poriadne zabrať.

Ochrana

Na horách je v prvom rade nesmierne dôležitá ochrana. Ochrana nielen pred vetrom a chladom, ale tiež ochrana pred slnečným žiarením. Hoci hovoríme o zime, a zimnom slnku, to na horách dokáže byť tiež poriadne zradné. Takže vo výbave na zimnú lyžovačku by vám jednoznačne nemal chýbať hydratačný krém, ideálne s SPF faktorom. Eventuálne si pod krém naneste ešte opaľovací krém, alebo sérum s SPF faktorom. Ak sa plánujete na lyžiach a slnku zdržovať dlhšie voľte faktor SPF 30 až 50. Krémy s faktorom vám zabezpečia nielen ochranu pred spálením, ale pleť takisto ochránia pred vznikom pigmentových škvŕn. Ochrana je preto aj v prípade pobytu na horách nesmierne dôležitá.

Hydratácia

Okrem ochrany je nesmierne dôležité pleť na horách dostatočne hydratovať. A to najmä ráno a večer. Večer po tom čo pleť očistite a umyjete na ňu naneste nočný krém, ktorý je dostatočne hydratačný. Práve na hory si určite zoberte taký, ktorý je mastnejší a hutnejší ako tie čo bežne používate. Mnoho žien sa na horách nelíči a preto je pleť viac vystavovaná vonkajším poveternostným podmienkam a teda aj vysušenejšia. Slnko a vietor jej totiž počas dňa odoberajú potrebné živiny. Je proti nesmierne dôležité večer po celodennom pobyte vonku pokožke chýbajúce hydratačné zložky doplniť. Okrem krému je výbornou voľbou aj hydratačné sérum, ktoré podporí hĺbkovú hydratáciu a regeneráciu pokožky. Hydratáciu by ste mali dopriať nielen pleti, ale tiež perám.  Preto si nezabudnite do svojej kozmetickej taštičky pribaliť aj kvalitný balzam na pery.

Tónovanie na deň a retinol na noc

Ak chcete aby aj na horách vyzerala vaša pokožka dokonalo, avšak nechcete používať hrubé nánosy make-upu, pribaľte si so sebou tónovací krém. Toto je krém, ktorý obsahuje jemné zafarbenie, teda zabezpečí že pokožka bude farebne zjednotená, zatiaľ čo bude vyzerať zjednotene a sviežo.  Ak si navyše zvolíte taký tónovací krém, ktorý obsahuje faktor SPF zabijete dve muchy jednou ranou. Ak máte viac ako 30 rokov,  na noc sú pre vás ideálne krémy s retinolom, teda derivátom vitamínu A,  ktoré počas spánku pokožku tváre dokonale vyživia a regenerujú zatiaľ čo bojujú proti vráskam a starnutiu. Pokožku teda kvalitne pripravia ju na ďalší aktívny deň na horách.

Masky na tvár

Masky na tvár majú tú výhodu, že sú koncentrovanejšie ako krémy, teda obsahujú oveľa viac výživných zložiek. Na dovolenku sú ideálne takzvané „sheet masks“ teda doslovne papierové masky, aj keď tieto masky bývajú často krát z iných materiálov. Ich poznávacím znamením je, že sú jednorazové a nanášajú sa buď na cekú tvár, alebo jej jednotlivé časti. Môžete mať teda celo-tvárovú masku, masku na kruhy pod očami, či masku na pery. Tieto masky pleť po náročnom dni krásne vyživia. V kufri vám nezaberú veľa miesta a navyše si vďaka nim môžete aj na horách urobiť pekný dámsky večer.

Zdroj foto: Zuna, beautysecret.sk, Sugarbird