3 kroky na ceste za krásnymi a zdravými prsiami

Malé, veľké, guľaté, asymetrické alebo úplne iné. Nikto nikdy nedefinoval, ako by mali vyzerať, alebo aké sú tie najkrajšie, najlepšie či najobdivovanejšie. Prsia sú výsadou každej ženy, avšak jej hlavnou prednosťou by mali byť prsia hlavne zdravé. Prinášame vám tri kroky, ktoré v starostlivosti o svoje prsia môžete absolvovať, aby ste prišli na koniec cesty, na ktorom sa nachádzajú prsia skutočne krásne aj zdravé.

1. Pravidelné cvičenie

Pravidelné cvičenie pomáha k spevneniu, ale pri dlhodobom cvičení sa môžete tešiť aj na zväčšenie pŕs. Stačí, ak si na cvičenie vyhradíte pár minút denne. Cvičiť môžete prakticky kdekoľvek, nepotrebujete chodiť do posilňovne, nakoľko ide o cviky veľmi jednoduché. Medzi najobľubenejšie patrí tlačenie dlaní oproti sebe, rozpažovanie na zemi alebo odtláčanie sa od steny.

2. Samovyšetrenie prsníkov

Pre včasné odhalenie rakoviny prsníka je nevyhnutné, aby si ženy pravidelne samé vyšetrovali prsníky. Ideálny čas je po skončení menštruácie, kedy sú prsia bez hormonálnych vplyvov a ľahšie sa vyšetrujú. Ak pri vyšetrení spozorujete akúkoľvek zmenu, neváhajte vyhľadať lekára. Nezabúdajte pravidelne raz ročne absolvovať pravidelnú preventívnu prehliadku u vášho gynekológa, a to nielen vtedy ak máte problém. Polhodina u lekára vám môže zachrániť život.

3. Výživové doplnky

Posilnite svoje prsia aj výživovými doplnkami, takzvanými bylinkami na prsia. Vďaka tým budú vaše prsia pevnejšie, jemnejšie a vypnutejšie. Rovnako sa môžete tešiť na zväčšenie prsníkov do plaviek a to aj pri užívaní doplnkov na bylinnej a prírodnej báze. Práve ich obsah v prípravku spôsobuje rast, spevnenie a vytvarovanie prsníkov. 

Zdroj: Avon, Pexels