Máte auto? A používate aditíva? Ak nie, toto sú dôvody, pre ktoré by ste mali začať

Mnohí ľudia si už bez auta nevedia predstaviť život. Iste, mať vlastné auto prináša do života veľkú dávku komfortu, ale zároveň si to vyžaduje aj starostlivosť a pravidelné investície. Veď chcete, aby vám auto spoľahlivo slúžilo dlhé roky, nemáme pravdu?

Aditíva pomáhajú čistiť motor a udržiavať tak jeho optimálny výkon

Ak vám na vašom aute naozaj záleží a chcete mu dopriať nadštandardnú starostlivosť, zvážte používanie aditív do paliva. Tie existujú tak v podobe pre benzínové ako aj naftové motory. A čo vám ich používanie prinesie?

Bez ohľadu na to aké máte auto, sa jeho spaľovací priestor a ďalšie motorové komponenty časom zanášajú uhlíkovými usadeninami. Tie môžu ovplyvňovať spaľovanie paliva a obmedzovať výkon motora. Aditíva pomáhajú tieto usadeniny odstraňovať a tým pádom aj obnovovať optimálny výkon motora.

Extra tip: ak chcete využiť plný potenciál motora vášho auta, môžete to dosiahnuť pomocou profesionálneho chiptuningu. Ide o optimalizáciu parametrov a softvéru riadiacej jednotky, ktorou je možné dosiahnuť tak zvýšenie výkonu a krútiaceho momentu ako aj zníženie spotreby.

Nižšie emisie a ďalšie výhody

Používanie aditív je pre vás vhodné aj ak máte ekologické cítenie. Niektoré z nich totižto obsahujú látky, ktoré pomáhajú lepšie spaľovať palivo a znižovať tak emisie škodlivých plynov, napríklad oxidu uhličitého a dusičitého.

Ak máte modernejšie auto s naftovým motorom a jeho súčasťou je aj filter pevných častíc (DPF), sú pre vás vhodné aj účinné aditíva do nafty, ktoré sú zamerané na čistenie tohto filtra. Ak sa vám pravidelne nedarí absolvovať kompletnú regeneráciu filtra pevných častíc, takéto aditíva sú pre vás ako stvorené.

Mimo aditív do paliva existujú aj aditíva, ktoré sa pridávajú do motorového oleja a minimalizujú trenie a oxidáciu v motore. A taktiež existujú aditíva do AdBlue kvapaliny, ktorá (podobne ako DPF) patrí k bežným súčastiam modernejších naftových motorov. V tomto prípade aditíva pomáhajú so zachovávaním jej čistoty a kvality.

Zdroj foto: Minerva Studio / Stock.adobe.com