Máte problém nájsť do svojej firmy spoľahlivého skladníka?

Ak máte vlastnú firmu, určite potvrdíte, že hľadať na niektoré pozície (spoľahlivých) zamestnancov je naozaj náročné. A nemusí ísť ani o extra špecializované pracovné miesta.

Dopyt po spoľahlivých skladníkoch prevyšuje ich množstvo na trhu práce

Častým problémom je zohnať aj spoľahlivého skladníka, ktorý jednak bez problémov zvládne základnú manipuláciu s tovarom a bežným vybavením skladov ako sú napríklad plošinové váhy (a ďalšiu náplň práce skladníkov) a zároveň môže riadiť aj vysokozdvižný vozík (VZV). Možno si poviete, že veď to je úplne bežné zamestnanie v mnohých firmách. A to je práve ten problém.

Dopyt po zamestnancoch na takéto pozície je tak veľký, že prevyšuje „ponuku“ trhu práce. Preto často nestačí ani ponúkať výhodnejšie ponuky ako konkurencia. Samozrejme, môže sa stať, že tak jedna firma naláka zamestnanca z inej firmy, ale teoreticky tu problém bude stále, len sa „presunie“ do inej firmy.

Pomôcť môže personálna agentúra

Pre všetky firmy, ktoré majú pri obsadzovaní pozície vodič VZV skladník (alebo aj iných) takýto problém, je tu však jedno dobré riešenie. Obrátiť sa na personálnu agentúru, ktorá ponúka personálny leasing.

Takýmto spôsobom je možné získať pracovníkov tak na trvalo zmluvné zamestnanie ako aj na dočasné, či sezónne práce (ak napríklad potrebujete dodatočnú „silu“ na danú pozíciu len v určitom období). Samozrejmosťou je, že agentúra vyberie profesionálnych a kvalifikovaných pracovníkov.

Výhodou hľadania pracovníkov cez personálnu agentúru je, že agentúra má svoju vlastnú rozsiahlu databázu vhodných zamestnancov, ktorých môže osloviť. A v prípade, že by bol s obsadením pozície naozaj problém, môže pre vás agentúra vybaviť pracovníkov zo zahraničia bez toho, aby ste  museli svojpomocne riešiť legislatívne záležitosti. Vyrieši ich totiž agentúra.

Zdroj foto: Alex / Stock.adobe.com