Smútite za letom? Vyrazte na túru, veď aj na jeseň to má svoje čaro

Koniec leta síce u mnohých vyvoláva určitý smútok, ale rozhodne to neznamená, že odteraz už budete musieť len sedieť doma. Aj na jeseň sa dá robiť množstvo vonkajších aktivít. Napríklad turistika.

Turistike sa môžete venovať aj na jeseň

Aj jesenná turistika má svoje výhody. Už nie sú také extrémne horúčavy ako cez leto a keď sa príroda sfarbí do jesenných farieb, je čas strávený v nej hotovým estetickým zážitkom. Bola by preto škoda nevyužívať benefity turistiky aj v tomto ročnom období.

Pre niekoho je možno turistika len obyčajnou chôdzou, ale to neznamená, že nemá na vaše telo pozitívny vplyv. Lepšia kondícia, pevnejšie svalstvo a zlepšená pohyblivosť kĺbov, za ktorú by vás pochválili aj na súkromnej ortopédií Bratislava, to všetko môžete mať vďaka turistike.

Ak teda chcete zhodiť nejaké to kilo naviac alebo si vyformovať postavu, dopomôcť vám k tomu môže aj turistika. Pobyt v prírode má však aj ďalšie výhody, spomenúť môžeme napríklad fakt, že pomáha so zbavovaním sa stresu.

Ako sa pripraviť na jesennú túru?

Dobrá príprava je pred túrou dôležitá v každom ročnom období a jeseň nie je výnimkou. Detailné naplánovanie trasy je samozrejmosťou a keď príde už chladnejšie jesenné počasie, je dobré pridať aj rozcvičku pred samotnou túrou, vďaka ktorej si ponaťahujete svaly a zahrejete svoje telo.

Aj keď minimálne v úvode jesene ešte často bývajú denné teploty naozaj príjemné, ranné teploty nás presviedčajú, že toto už naozaj nie je horúce leto. Okrem toho je väčšie riziko prehánok, takže nepremokavosť turistického oblečenia je o to dôležitejšia. Preto už treba pouvažovať nad tým, že šortky vymeníme za dlhé turistické nohavice a na túru nevyrážame bez kvalitnej turistickej bundy, ktorá bude teplá a zároveň dostatočne vzdušná pre zachovanie komfortu aj počas celodenných túr.

A v neposlednom rade je tu dookola opakovaná dôležitosť kvalitných turistických topánok. Bez nich na túru ani na krok bez ohľadu na to aké je ročné obdobie! Ak potrebuje novú turistickú obuv, môžete skúsiť napríklad dobré AKU topánky. Tento taliansky výrobca má vo svojej ponuke vhodné turistické topánky pre každé ročné obdobie a jeseň nie je výnimkou.

Zdroj foto: esteldance / Stock.adobe.com