Louis Vuitton otvára v Osake novú vlajkovú predajňu, ktorá vzdáva hold námorníckej histórii mesta

1. februára Louis Vuitton otvoril predajňu Louis Vuitton Maison Osaka Midosuji, ktorá je výsledkom blízkej spolupráce architektov Juna Aoki-ho a Petra Marina, ktorí majú dlhročný vzťah s módnym domom. Nová štvorposchodová predajňa odráža históriu Osaky ako japonského najdôležitejšieho prístavu a zdôrazňuje rastúcu úlohu mesta ako medzinárodného cestovného uzla.

Architekt Jun Aoki je známy svojou prácou na mnohých významných obchodoch Louis Vuitton v Japonsku a na celom svete vrátane Fifth Avenue Maison v New Yorku. Aoki čerpal z Osaky ako námorného mesta a predstavoval si svetlú a vzdušnú bielu štruktúru inšpirovanú tradičnou nákladnou loďou Higaki-Kaisen a jej vlajúcimi plachtami. Čistota fasády je posilnená použitím motívov kovovej sieťoviny na úrovni zeme, čo vyvoláva dojem lode plávajúcej na vode. Dizajn fasády umožňuje optimálne využitie denného svetla. Osvetľovaním rôznych úrovní obchod dýcha mestskou energiou a zároveň ponúka klientom pocit pokoja a oddychu.

Vnútri architekt Peter Marino nasledoval podobné inšpirácie a prepojil štyri poschodia obchodu s námorným pocitom budovy a s tradičnou japonskou kultúrou. V priestoroch venovaných kompletnej ponuke rôznych vesmírov a kolekcií vytvárajú drevené podlahy dojem paluby, pričom drevené stĺpy a kovové stropy pripomínajú ducha veľkej jachty, ktorá sa púšťa do vzrušujúceho dobrodružstva. V celom interiéri sa vyskytujú tradičné japonské materiály, ako napríklad drevo a origami washi papier. Rozsiahle priestory sú upravené tak, aby vytvorili rôzne objemy, od veľkolepých sál po intímnejšie zákutia a salóniky.

Prízemie je venované dámskym doplnkom, zatiaľ čo mezanínové poschodie je venované batožine a Art of Travel. Umožňuje návštevníkom získať vtáčie oko a pozrieť sa na veľkorysé priestory hlavnej haly. Pre otvorenie Maison boli navrhnuté exkluzívne dámske produkty z norky, modré zafírové hodinky Tambour a BBlossom náhrdelník, ktoré sa vítane nachádzajú po predajni, zatiaľ čo kompletná ponuka ready-to-wear a doplnkov od Nicolasa Ghesquière, umeleckého riaditeľa dámskych kolekcií Louis Vuitton sa nachádza na treťom poschodí. Štvrté poschodie je domovom umeleckého riaditeľa pre pánske kolekcie, Virgila Abloha, ponúka tak kompletnú aktuálnu pánsku kolekciu.

Na najvyššom poschodí otvoril Louis Vuitton, v spolupráci so známym šéfkuchárom Yosuke Suga, svoju prvú kaviareň Le Café V. Tá zároveň chráni tajný vstup do Sugalabo V, exkluzívnej reštaurácie, ktorej domovom je rovnako Louis Vuitton Maison Osaka Midosuji.

Zdroj foto: Louis Vuitton