Film Slováka Jakuba Gulyása ocenili na parížskom festivale

Jakub Gulyás, ktorý sa stal víťazom minuloročnej súťaže tvorcov na Fashion Film Festival Bratislava, bol so svojím krátkym filmom ocenený aj na festivale v Paríži. Stalo sa tak počas parížskeho fashion weeku, kde sa so svojou kariérou rozlúčil aj svetoznámy francúzsky dizajnér Jean-Paul Gaultier.

FFB-1
Zľava: Jozef Pavleye, Diane Pernet, Jakub Gulyás a Milosh Harajda

Americká kurátorka a zakladateľka filmového festivalu ASVOFF Diane Pernet spolu s odbornou porotou jedenásteho ročníka ASVOFF udelili ocenenie Jakubovi Gulyásovi za najlepší styling vo filme Dolls. Snímku do Paríža nominovali za víťazstvo v prvom ročníku Fashion Film Festivalu Bratislava. Diane Pernet oznámila víťazov desiatich kategórií v závere Paris Fashion Week-u, kedy Jean-Paul Gaultier retrospektívnou prehliadkou ukončil svoju 50-ročnú kariéru. Jakub Gulyás a producenti festivalu Milosh Harajda a Jozef Pavleye sa spoločne s Diane Pernet zúčastnili veľkolepej show v Theatre Chatelet, kde slovenský fotograf so záujmom o audiovizuálne umenie, dostal jedinečnú príležitosť zažiť osobne tento historický moment módneho sveta.

FFB-3
Zľava: Dries Van Noten, Jean Paul Gaultier

Prihlasovanie do druhého ročníka Fashion Film Festivalu Bratislava je spustené

Slovenská verzia Fashion Film Festivalu predstaví novinky z filmu a módy aj tento rok v máji, kedy bude prebiehať jeho druhý ročník. Aj tentokrát je spustená súťaž pre filmových tvorcov, do ktorej sa môžu zapojiť a prihlásiť svoje dielo.

„Našou víziou je bohaté Slovensko. A to nielen ekonomicky, ale aj kultúrne. Som nesmierne rada, že môžeme podporovať projekty, ktoré mladým, talentovaným umelcom pomáhajú presadiť sa na medzinárodnej scéne a zvyšujú renomé Slovenska v zahraničí ,“ povedala Anna Macaláková, riaditeľka J&T Banky na Slovensku, ktorá je generálnym partnerom festivalu.

„Teší nás, že sa slovenské publikum dočká druhého ročníka festivalu, ktorý nielenže prináša umenie a módu širokej verejnosti, ale zároveň podporuje mladé talenty. Sme naozaj radi, že takýto unikátny projekt môžeme ako partneri podporiť aj po druhýkrát, a zároveň priniesť verejnosti výber toho najlepšieho, čo módny filmový svet ponúka,” vyjadrila sa marketingová riaditeľka AUPARK-u Petra Foltýnová.

FFB-Dolls
Ukážka z víťazného filmu Dolls od slováka Jakuba Gulyása

Prihlasovanie do druhého ročníka Fashion Film Festivalu Bratislava je pre filmových tvorcov spustené od januára 2020. Producenti a organizátori festivalu vyhlasujú verejnú výzvu etablovaným i ašpirujúcim slovenským a českým filmovým tvorcom na zaslanie svojho originálneho audiovizuálneho diela s fashion tematikou vyplnením formulára na oficiálnej stránke festivalu.

Prvý ročník festivalu venovanému módnemu filmu producentov zaviazal, aby každým rokom posúvali hranice a naše talenty prezentovali v zahraničí vedľa etablovaných mien. Popri TV Markíza, ktorá projekt podporila už počas prvého ročníka, túto filozofiu zdieľajú aj noví partneri festivalu – Nespresso, Christie´s by Svoboda & Williams a magazín Vogue CS.

Zdroj foto: Dynamic Relations 2000