Krásnu kuchyňu tvoria tak dominantné prvky ako aj detaily

Ak patríte medzi vášnivé kuchárky a viete sa v kuchyni skutočne obracať, určite si potrpíte na kvalitné zariadenie, s ktorým môžete s ľahkosťou pripravovať naozaj chutné jedlá. A tým nemyslíme len kuchynské spotrebiče.

Kuchynská pracovná doska musí nielen dobre vyzerať, ale hlavne veľa vydržať

Dominantou každej kuchyne je pochopiteľne kuchynská linka. Tá by mala okrem dostatočného odkladacieho priestoru mať aj kvalitnú pracovnú dosku, ktorá vydrží dlhé roky pripravovania najrôznejších pokrmov. A samozrejme, nemôžeme opomenúť dizajnovú stránku, keďže pracovná doska tvorí výraznú časť kuchynskej linky.

Všetky tieto požiadavky vám spoľahlivo splní luxusná kamenná pracovná doska. Okrem toho, že kameň má skutočne nadčasový dizajn, ktorý sa hodí ku všetkému a určite s ním po tejto stránke nič nepokazíte, je maximálne tvrdý a odolný, takže znesie aj hrubšie zaobchádzanie.

Každý detail utvára krásu celku

Štýlovú kuchyňu však netvoria len „dominanty“ ako pracovná doska. Krása sa totižto často ukrýva v detailoch. Na kuchynskej linke (ale aj na nábytku v iných miestnostiach) sú takýmito detailami aj rôzne úchytky a madlá.

Ich výber je naozaj široký. Od moderných štýlov až po „retro“ rustikálne, nehovoriac o rôznych materiáloch. Na výber je kov, drevo, plast a samozrejme kombinácie týchto materiálov. Dokonca môžete svoju kuchynskú linku ozdobiť exkluzívnymi úchytkami Swarovski. Áno, čítate dobre, môžete si zakúpiť úchytky ozdobené týmito populárnymi kryštálmi, ktoré sú celosvetovo obľúbené vďaka dokonalému spracovaniu, priezračnosti a lesku.

Samozrejme, ak ste skôr minimalistka, nájdete aj naozaj jednoduché úchytky, ktoré nebudú svojim dizajnom odpútavať pozornosť od zvyšku kuchynskej linky (prípadne iného nábytku). Výber máte bohatý a čo si zvolíte, je len na vás. Veď je to koniec koncov vaša kuchyňa.

Zdroj foto: Autor: Alena Ozerova / Shutterstock.com