Ako mať štýlovú domácnosť aj ak dizajn nie je vaša silná stránka?

Mať vlastný rodinný dom je pre mnohých ideálom bývania. Ak je to aj váš sen a ste práve vo fáze jeho plnenia, máte možnosť nadizajnovať si interiér presne podľa vašich predstáv.

Zverte vzhľad svojho interiéru odborníkom

Čo však v prípade, že sa v interiérovom dizajne nevyznáte? Nevadí, nie každá si vieme domácnosť navrhnúť tak, aby vyzerala naozaj štýlovo. Stačí, keď budete mať aspoň hrubú predstavu o tom, ako by interiér vášho nového domu (alebo samozrejme aj bytu) mal vyzerať a môžete si nechať vypracovať luxusný návrh interiéru.

Ešte predtým, ako sa pustíte do zariaďovania, tak získate fotorealistický návrh, vďaka ktorému budete presne vedieť, ako bude váš interiér vo finále vyzerať. Výhoda mať takýto návrh a s ním aj predstavu o dizajne interiéru ešte pred kúpou nábytku je aj v tom, že ak by návrh mal nejaké nedostatky, budete o nich vedieť ešte predtým ako bude neskoro. Virtuálny návrh totižto upravíte jednoducho, ale pri skutočnom zariaďovaní sa už zmeny robia horšie.

Schody neslúžia len na prepojenie dvoch poschodí. Sú výraznou dominantou domu

Ak sa od všeobecných interiérov vrátime naspäť k rodinným domom, konkrétne k viacposchodovým, jednou z dominánt takéhoto domu je zákonite aj schodište. V mnohých ohľadoch je na schody ideálnym materiálom drevo. Prirodzene oplýva veľmi peknou štruktúrou a farbou, ale pre niekoho sú možno čisto drevené schody tak trochu „retro“.

Ak chcete mať naozaj štýlové moderné schody, drevo však úplne neodpisujte. Len ho vkusne skombinujte so sklom a kovom. Drevo, ktoré pôsobí opticky teplejšie, bude tvoriť protipól „chladnému“ kovu. A sklo ako transparentný materiál tieto dva protipóly spojí v dokonalej harmónií. Schodište, ktoré vkusne kombinuje tieto tri materiály, je ako stvorené do trendy moderných a minimalistických interiérov.

Zdroj foto: Autor: Breadmaker / Shutterstock.com