Krásne a prirodzene husté obočie? Laminácia!

Obočie je dôležitou súčasťou našej tváre, pretože práve ono určuje jej celkový výraz. Vďaka správnemu tvaru, hustote a celkovej úprave obočia môžeme pôsobiť veselšie, ale aj mladšie. Tá ale môže ráno pred zrkadlom zabrať celé minúty a predsa nemusí byť výsledok taký, po akom túžime. Nie každý má totiž to šťastie, že mu príroda nadelila krásne husté obočie podľa vzoru posledných trendov. Ženy s hustými chĺpkami sa zasa často potýkajú s ich nepoddajnosťou. Najmä Rusky si na prirodzene hustom a hrubom, no predsa upravenom obočí dávajú záležať. Práve z Ruska pochádza technika laminovania, resp. kolagénovania obočia. Tá vám zaručí vždy perfektne upravené a zahustené obočie bez námahy – obočie po nej stačí ráno vyčesať do tvaru, aký vám vyhovuje.

Čo je laminácia obočia a pre koho je určená

Laminácia, alebo kolagénovanie či lifting je prirodzená technika úpravy tvaru a hustoty obočia. Ide pri tom o malú, no predsa významnú zmenu, keďže obočie dokáže zdôrazniť výraz tváre, rozjasniť oči, alebo dokonca omladiť. Laminovanie len zdokonaľuje to, čo už máme – dokáže dlhodobo zafixovať, narovnať a „skrotiť“ nepoddajné chĺpky a zafarbiť ich farbou podľa výberu. Aby mal lifting obočia zmysel, odporúča sa absolvovať ho ženám s hrubými, hustými, nepoddajnými či asimetricky rastúcimi chĺpkami, prípadne ženám, ktoré v minulosti absolvovali procedúru permanentného make-upu alebo majú chĺpky vytrhané až príliš. Naopak, ak máte chĺpky veľmi tenké alebo máte v okolí obočia podráždenú pokožku, jazvy, či infekčné ochorenie, procedúra pre vás vhodná nie je.

Užitočné informácie

Proces laminácie trvá 45 až 60 minút, procedúra je bezbolestná a absolútne bezpečná, pretože zloženie výrobkov je certifikované a nejde o žiadnu výraznú zmenu. Pri laminovaní sa na rozdiel od iných spôsobov úpravy obočia, ako je napríklad microblading, nepoužívajú tetovacie perá, ihly, ani žiadne lepidlá. Cena sa pohybuje okolo tridsiatich eur.

Priebeh laminovania

Obočie sa najprv vyčistí a odmastí. Nasleduje nanesenie prvej emulzie, ktorá chĺpky uvoľní, aby sa dali nasmerovať, resp. vymodelovať podľa požiadavok. Ďalej sa na obočie aplikuje neutralizátor a fixátor, ktoré zabezpečia, aby chĺpky zostali fixované v smere, akým sa nasmerovali. Obočie sa potom ešte nafarbí a kozmetička sa ďalej pozrie, ako treba obočie ešte upraviť a vytvarovať voskom. Na záver sa aplikuje olej, ktorý podporí rast a spevnenie chĺpkov. Olej sa začeše do vytvoreného tvaru a vzniká tak prirodzene husté a dokonale poddajné obočie. Efekt po laminovaní trvá 3 až 5 týždňov. 24 hodín po zákroku je nutné vyhýbať sa vode v oblasti obočia.

Laminácii obočia podľahla už nejedna celebrita, vrátane anjelikov Victoria’s Secret, veď prečo si nedopriať dokonale krásne a upravené obočie bez námahy?

Zdroj foto: pexels.com