Tipy, ako zvýrazniť črty tváre

Vek nedokážeme zastaviť a s pribúdajúcimi rokmi hľadáme rôzne spôsoby, ako zamaskovať skutočný vek a zároveň zvýrazniť črty tváre. Zvýrazniť črty tváre však nevie prekvapujúco veľmi veľa žien. Nevhodným výberom kozmetických prípravkov a nesprávnou starostlivosťou sa im nepodarí zamaskovať nedokonalosti a zvýrazniť črty tváre.

Tipy-ako-zvyraznit-crty-tvare

Podkladová báza pod make-up

Akné, pigmentové fľaky, ale aj jazvičky po akné sú nepríjemnými súčasťami mnohých žien. Prioritne sa ich snažíme zakryť, no niekedy zvolíte nesprávny spôsob maskovania týchto nedokonalostí. Odporúča sa používať kvalitnú značkovú podkladovú bázu pod make-up, ktorá zakryje spomínané nedokonalosti pleti a zvýrazní tak jemné ženské črty tváre bez nedokonalostí. Pri výbere podkladovej bázy vyberajte podobne ako pri make-upe vhodný výrobok, ktorý bude pasovať k farbe vašej pleti.

Púder

Púder farebne prispôsobený typu vašej pleti zjemní vašu pleť a vytvorí tak prirodzený vzhľad. Žiadne lesklé plochy, žiadne roztekanie – pri kvalitných púdroch vás toto nečaká. Investujte do kvalitných púdrov a odtiene prispôsobujte aj aktuálnemu ročnému obdobiu. Cez leto si predsa nemôžete dovoliť svetlejšie odtiene, keď máte pokožku na tvári opálenú dohneda. Púder a podkladovú bázu majte spolu s linkou, či špirálou na oči v kúpeľni. Iné kozmetické prípravky majte na konferenčnom stolíku v spálni, alebo na komode.

Výber správnych náušníc

Ak chcete zvýrazniť črty tváre, dôležitý je aj výber náušníc. Azda najobľúbenejšie náušnice sú luxusné Swarovski náušnice, ktoré sú jemné, ľahko kombinovateľné a majú dlhú životnosť. Výber náušníc vyberajte podľa typu tváre. Guľatej tvári pristanú slzičkové a visiace húpacie náušnice. Oválnej tvári pasujú oválne visiace náušnice a slzičkové náušnice. Srdcovej tvári pristanú tzv. lustrové náušnice. Ak chcete zvýrazniť črty tváre, musíte k nej zladiť náušnice.

Zdroj foto: archív Elisette /foto a make-up Peter Zádori, modelka Niki Sigl/