KOSELIG: Šťastie po nórsky

Dlhá, tmavá zima v sociálnej izolácii? Nóri tomu hovoria „pondelok“. Napriek nepriaznivému počasiu sú jedným z najšťastnejších národov na svete. Ako k tomu dospeli? Tým, že dokážu v domácnostiach navodiť útulnú a upokojujúcu atmosféru a vážiť si to, čo im robí radosť – tráviť čas so svojimi blízkymi sledovaním filmov, hraním hier alebo varením. To pre nich znamená KOSELIG – hovorí Marta Suchodolska, kreatívna riaditeľka Westwing CEE.

Šťastný život začína doma

Toto si myslia Nóri. Vďaka tomu, že trávia veľa času doma so svojimi príbuznými, vynašli veľa spôsobov, aby doma bolo KOSELIG, to znamená pohodlne, príjemne, uvoľňujúco – jednoducho pekne.

Ako si do domácnosti vniesť KOSELIG? Je to veľmi jednoduché! Naaranžujte si ju tak, aby podporovala spoločné aktivity. Pohodlný sedací nábytok a zaujímavé hry alebo hlavolamy zamestnajú celú rodinu na dlhé večery. Mäkké vankúše a koberčeky povzbudia každého člena domácnosti, aby sa zúčastnili filmového premietania. Kuchyňu si pripravte tak, aby ste mohli variť vo dvojici! – dodáva Marta Suchodolska.

Nórska odpoveď na Hygge

KOSELIG je pre Nórov rovnako ako Hygge pre Dánov a podobne sa premieta aj do interiérového dizajnu. Recept na aranžovanie nie je zložitý – všetko spočíva v tom, aby ste sa v ňom cítili dobre.

Pomáhajú tomu svetlé farby a prírodné materiály, medzi ktorými vždy dominuje drevo. Nábytok s mierne neopracovaným masívnym vzhľadom, s vadami a škvrnami, ktoré dodávajú interiéru charakter. Dôležité sú tiež kožušinové doplnky, typické pre severský štýl.

Zdroj foto: Westwing