Koniec dermatologickým problémom spôsobených dezinfekciou rúk

Už rok sme konfrontovaní s dôležitosťou častého  dezinfikovania a umývania rúk. Jedným z prvých odporúčaní v boji proti COVID-19 bolo používanie dezinfekcie na báze alkoholu a časté umývanie rúk mydlom a vodou. Obzvlášť profesie, ktoré prichádzajú denne do kontaktu s desiatkami ľudí si umývajú a dezinfikujú ruky niekoľkokrát denne, čo ich pokožke škodí. Inovácia v službách verejného zdravotníctva prináša novinku, ktorá má práve oslabenej pokožke rúk pomôcť. Biphase Lipo alcoolique od Biodermy je prvý dezinfekčný prípravok na ruky, ktorý ich zároveň vyživuje a ošetruje v jednom kroku.

Starostlivosť o kožnú bariéru je najmä v tomto období dôležitá. Mgr. Jana Kundratová, Ph.D., Medical & Scientific manažér NAOS zdôrazňuje, že Biphase Lipo alcoolique, prelomová inovácia značky BIODERMA, predstavuje úplne nový typ produktu. Je inšpirovaný ekobiológiou spoločnosti NAOS a vytvorený využitím dermatologických znalostí Laboratoire BIODERMA. „Unikátnosťou tohto produktu je, že kombinuje biocídny účinok dezinfekcie s dermokozmetickým účinkom, vďaka ktorému sa do pokožky dopĺňajú lipidy – a to všetko v jedinom kroku. Výrobok je kombináciou dvoch zložiek – alkoholovej (90%), ktorá dokonale eliminuje nežiadúce vírusy, či iné mikróby a lipidickej (10%), ktorá dopĺňa epidermálne lipidy prirodzene sa vyskytujúce v hydrolipidickom filme kože“ , vysvetľuje Mgr. Jana Kundratová, Ph.D..

Pri vývoji Biphase Lipo alcoolique spoločnosť NAOS vychádzala z výskumu, ktorý potvrdil negatívne účinky častého dezinfikovania a umývania rúk. Prejavovali sa ako znížená kvalita pokožky a riziká spojené so zníženou funkciou kožnej bariéry. Až 97 %  zdravotníkov potvrdilo vznik ochorení kože, v 76 % sa na rukách pacientov objavila dermatitída, pacienti sa sťažujú na vysušené ruky, problémy so svrbením pokožky a praskaním. Zaujímavým výsledkom zo štúdie je, že ľudia si na zvýšenú hygienu zvykli a budú v nej pokračovať bez ohľadu na prítomnosť COVID-19.

Aj vďaka týmto podnetom vznikol produkt Biphase Lipo alcoolique od Biodermy – prvá ochrana pokožky rúk s dvojitým účinkom, ktorá eliminuje vírusy a dopĺňa lipidy kože v jednom kroku. Vďaka ochrannému filmu, ktorý sa na pokožke vytvorí ihneď po nanesení, pôsobí Biphase Lipo alcoolique výživne. Tento ochranný film vzniká vďaka zloženiu s 10% obsahom lipidov. Už po 14 dňoch používania Biphase Lipo alcoolique došlo k výraznému zníženiu transepidermálnej straty vody (TEWL). Po 14 dňoch boli zaznamenané štatisticky lepšie výsledky ako boli tie, ktoré dosiahla Svetová zdravotnícka organizácia s ich zložením hydroalkoholového gélu na báze glycerínu. Biphase Lipo alcoolique prispieva k 2,5 krát vyššiemu posilneniu kožnej bariéry.

BIPHASE LIPO ALCOOLIQUE – 2 fázy/dve farby/dva účinky

Alkoholová fáza (90%): 

  • Eliminuje 99,9% vírusov, baktérií a kvasiniek2
  • Ethanol 75,9% (H.M.)
  • Voda
  • Modré farbivo

Lipidická fáza (10%):

  • Dopĺňa lipidy a zjemňuje pokožku
  • Bambucké maslo
  • Skvalén

1. Alkoholová fáza pre OCHRANU a BEZPEČNOSŤ

Alkohol je jedna z najbezpečnejších, najdostupnejších a najúčinnejších zložiek, obsahujúca osvedčené širokospektrálne antimikrobiálne látky, účinné proti väčšine vegetatívnych baktérií, kvasinkám a obaleným vírusom, vrátane SARS-COV-2. Základom pre alkoholovú zložku Biphase Lipo alcoolique bol zvolený ethanol, ktorý má vyššiu znášanlivosť kožou ako n-propanol alebo isopropanol. 

2. Lipidová fáza pre OŠETRENIE a STAROSTLIVOSŤ

Aby bolo zabránené vysušujúcim účinkom alkoholu, bolo potrebné pridať zložky, ktoré pomáhajú udržať prirodzenú hydratáciu pokožky. Pre obnovu prirodzenej lipidovej vrstvy kože bolo pridané bambucké maslo a skvalén. Práve bambucké maslo je výborný zdroj mastných kyselín podobných lipidom interkorocytov. Skvalén je zase jednou z hlavných zložiek kožného mazu. Kombinácia týchto dvoch lipidových zložiek zaisťuje dokonalý zdroj biometrických lipidov pre doplnenie lipidov pokožky, stratených v dôsledku používania dezinfekcie rúk. 

100 % ľudí, ktorí testovali Biphase Lipo alcoolique uviedlo, že výrobok veľmi dobre dezinfikuje pokožku bez toho, aby narúšal jej ochranné vlastnosti a navyše ju chráni pred vysušením.

Unikátnosťou tejto novinky je okrem vytvorenia novej kategórie dermokozmetiky s biocídnym účinkom aj jej filantropický rozmer. Spoločnosť NAOS venuje 100% zisku z predaja Biphase Lipo alcoolique nadáciám, združeniam a mimovládnym organizáciám, ktoré sa podieľajú na boji s epidémiami.

Zdroj foto: Bioderma