Fashion editorial: EVA

Eva. Prvá žena. Pramatka ľudstva. Nevinná. Hriešna. Celoživotná múza. Ukrýva sa v každej žene, no nie každá z nás ju v sebe objaví. Odtrhnite si jablko radosti a rozkoše, zahaľte sa do čipiek, schlaďte svoje telo horiace vášňou dotykom kože a na uši si zaveste tie najtrblietavejšie náušnice. Pozor, prichádza kráľovná…

Zaostrené na feminitu

Spoločnosť ženy nezmyselne zväzuje – zo všetkých strán na ne útočia očakávania, regule a pravidlá o tom, ako by mali vyzerať, správať sa či pôsobiť. V novom editoriále chcel mladý stylista Gabriello Garossa demonštrovať ženskú slobodu.

“Editoriál v skutočnosti vyjadruje ženskú túžbu, krásu, jemnosť, ale i hriešnu zvrátenosť, živočíšny pud a sexualitu ženy. Muži vystupujú len v úlohe akýchsi otrokov. Chcel som vzdať hold ženskej sile, ktorá má právo sa prejaviť i v zdravej sexualite a dravosti – vlastnostiam, ktoré sa obvykle pripisujú mužom,” vyjadril sa pre Elisette k téme, ktorá ho inšpirovala.

Ako stylista rád pracuje s glamour štýlom a veľmi si dáva záležať na doplnkoch. V prípade tohto editoriálu sa nehral na žiadny minimalizmus. Lesk, luxus, ligot, čipky, šperky, drahé kamene a koža. Dráždivý vibe podporil špeciálny hosť – nádherný had, ktorý sa modelkám zamilovane vinul okolo tela a zároveň symbolizoval archetyp biblického hriechu.

Kto stojí za projektom? 

Gabriello Garossa (19) – mladý slovenský stylista, pôsobiaci v Bratislave. Úspešne absolvoval kurz stylingu v obľúbenej akadémii Janky Olšinskej Studio22. V budúcnosti by sa rád venoval produkcii fashion editoriálov a stylingovému poradenstvu.

Fotograf: Sue Venere

Postprodukcia: Gabriello Garossa, Sue Venere

Styling: Gabriello Garossa  

MUA & Hair: Samuel Adamčík

Models: Bella Suchoza (Heriett Models), Nazar Yakovlev (Naz), Maryama Mamady, Ondrej Kulíšek

Produkcia: Gabriello Garossa

Ďakujeme Hotel Kotva za poskytnutie priestorov na fotografovanie. 

Viktória Vargová

redaktorka módy

"The joy of dressing is an art." John Galliano