Essentials: V kozmetickej taštičke Báry Hranoš, spoluzakladateľky módnej značky Otto Kilian a PR špecialistky LUSH

Bára Hranoš, spoluzakladateľka módnej značky Otto Kilian sa zaujíma o udržateľný rozvoj a prepojenie tém z tejto oblasti do PR a marketingu. Okrem vlastnej značky má na starosti PR & Charity Pot aktivity v Lush pre Českú republiku a Slovensko. Svoje činnosti koordinuje s PR tímami v ostatných európskych krajinách a má tak skúsenosti z českého aj medzinárodného prostredia. Externe vypomáha s PR a marketingom aj iným značkám, momentálne napr. Barberette Prague. Rada cestuje po svete a objavuje zapadnuté uličky rôznych metropol. S kávou v ruke, vždy s dobrou náladou a psím parťákom Hubertom ju môžete stretnúť ako objavuje zaujímavé miesta aj v Prahe.

Moje TOP 5 beauty produkty práve teraz sú…

1. Už niekoľko rokov je to balzám na pery Hudsalve, ktorý bol pôvodne určený pre švédsku armádu a dá sa použiť napríklad aj na leštenie topánok, varenie alebo pomazanie zbraní (a to sa vždy hodí :). Mám ho v každom kabáte, kabelke, v posteli aj v aute.

2. Veľa cestujem a šampuky som si obľúbila na prvé umytie. Nikde sa vám nevylejú a môžete ich so sebou mať aj do príručnej batožiny. Vydrží až 80 umytí a pretože sú bez obalu, tak šetria životné prostredie. Medzi moje obľúbené patria Seanik, ktorý obsahuje jemnú morskú soľ a citróny. Vlasom dodá lesk a objem a prevonia ich letom a morom.

3. Rada podporujem české a slovenské značky a Onest si ma získalo. Nesľubujú hory doly a nemajú v ponuke stovky produktov, ktoré nefungujú. Pracujú na kvalite, nie na kvantite. Ich Onest Hyaluronic pleťové sérum výborne hydratuje, skľudňuje a dá sa použiť aj na očné okolie. Bingo!

4. Tekutý rúž Dolores od The Any Cosmetics. Baví ma farba, výdrž aj vôňa a hlavne nevysušuje!

5. Krém na telo aj ruky Charity Pot, ktorý obsahuje fair trade kakaové maslo, jojobový olej aj moringový olej. Z každého predaného krému ide 100% z ceny (bez DPH) na podporu lokálnym organizáciam, ktoré bojujú za práva ľudí, zvierat alebo ochranu životného prostredia a to v i ČR aj na Slovensku. Vždy keď sa s ním natieram, zahreje ma pri srdci, koľkým organizáciam sme už pomohli v ich prácu a to je ten najlepší beauty tip.

Naposledy som objavila a milujem…

Tatcha Water Cream. Čo sa týka krémov, som veľmi vyberavá – musia byť cruelty free, nebyť mastné, nezanechávať film, musia hydratovať a pod., pričom kvôli citlivej pleti mi sadne len máloktorý. Neznášam totiž pocit, že na pleti „niečo“ mám. Tento ma ale naozaj dostal. Po nanesení sa zmení doslova na „vodu“ a pritom hydratuje, vyživuje a vyhladzuje!

Každý deň si neviem predstaviť bez…

Kávy, hudby, úsmevu a parfému. Ten si vyberám podľa nálady, oblečenia alebo príležitosti. Každý deň má pre mňa inú vôňu, inú atmosféru. Správny parfém vám pomôže dosiahnuť to, čo chcete. Je to pre mňa niečo ako tajná zbraň. Vo svojej zbierke mám desiatky parfémov Lush. Sú jedinečné a vyrábané z tých najlepších esenciálnych olejov a naviac ma na nich baví to, že na každom voňajú úplne inak, takže sa mi nestane, že by niekto voňal rovnako ako ja.

Môj obľúbený produkt, ktorý používam ako multilíčidlo je…

Feeling Younger od Lush. Používam ho pod obočie,  ako rozjasňovač, jemný lesk na pery, alebo keď mám jooo blbý deň, tak aj do krému pod make up pre okamžité rozjasnenie pleti.

V mojej skin care rutine nemôže chýbať…

Čerstvá čistiaca roláda Aqua Marina, pretože je plná minerálov z morských rias, kaolínu, kalamínu, ktorý jemne čistí, hydratačnej Aloe very a štipky morskej soli pre jemný peeling a malinový olej, ktorý používam na noc namiesto krému, do vlasov a v lete po opalovaní.

Zdroj foto: archív Báry Hranoš, archív značiek